A Kisvárda megszakította az MTK hazai menetelését

kisvardafc
A bajnokot verte idegenben a másik feljutó csapat.

A Merkantil Bank Liga 37., utolsó előtti fordulójának nyitómeccsén az MTK a Kisvárdát fogadta az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

Ez a meccs a másodosztály igazi derbijének számít, hiszen az első és második helyezett csapott össze, ráadásul mindkét együttes már feljutott az NB I-be.

A hazaiak kitűnően kezdték a meccset, ugyanis az 5. percben Kanta szerzett vezetést, amikor lövése egy védőn megpattanva csorgott a jobb alsóba. 1-0

A 37. percben Lencse is betalált, de - tévesen - les miatt nem adták meg a találatot.

Négy fiatal és nagy visszatérők Leekens szűkített keretében

Az első félidő hajrájában azonban válaszoltak a várdaiak, amikor egy Beséről kipattanó lövés után a szemfüles Lukács fejelt közelről a kapuba. 1-1

Alig kezdődött el a második félidő, amikor Vass Patrik jobb oldalról érkező beadását Lencse közelről passzolta a vendégek kapujába. 2-1

MTK Lencse

A 64. minutumban egy balról érkező beadásra a Kisvárda brazil játékosa csapott le, és Lucas lövése a léc alatt kötött ki. 2-2

A 74. percben azonban megfogyatkoztak a hazaiak, amikor Vass Patrik megkapta második sárgáját, pont ugyanazért, amiért az első félidőben: színészkedésért.

A 81. percben pedig már vezetett Kondás Elemér együttese, amikor jó ütemben ugrott ki Ilic, és Bese érintésével lőtt a bal sarokba. 2-3

Az eredmény már nem változott, egyedüliként a Kisvárda tudta legyőzni az MTK-t a fővárosiak otthonában 3-2-re, amely után a két csapat közt 10 pont a különbség az utolsó forduló előtt.