A Ferencváros nyerte a rangadót, amellyel be is érte a Fehérvárt

Ferencváros
fradi.hu
A zöld-fehérek már kedvezőbb helyzetben is vannak fő riválisuknál.

Vasárnap kora este a Fehérvár és a Ferencváros, azaz a táblázat első és második helyezettje csapott össze egymással az OTP Bank Ligában.

A játékrész első felében viszonylag kiegyenlített játék folyt, amelynek a végén a 24. percben egy szabadrúgást követően a leshatáron ugratták ki Sigért, aki laposan, Kovacsicsot érintve lőtt a hálóba. 0-1

A félidő második fele elég jó tempóban telt, de igazán komoly ziccerig nem jutottak a csapatok.

A fordulást követően azonban sokkal izgalmasasbb és eseménydúsabb lett a találkozó, amelyet jól jelzett a Fradi támadása a 62. percben, amikor Isael pazar mozdulatát követően Sigér egy védőt érintve lőtt a hálóba. 0-2

A kétgólos vezetés ellenére a Fehérvár elég komoly nyomást helyezett a Fradi kapujára és Kovács lövésénél, Milanov és Elek fejesénél is Dibusznak kellett bravúrral védenie.

A 86. percben viszont már nem tudtak menteni a zöld-fehérek:  egy kapu előtti lecsorgó Milanovot találta meg, aki 7 méterről lőtt a hálóba. 1-2

A hajrá igencsak izgalmasra sikeredett, hiszen a Fehérvár a kapujához nyomta a Fradit, de sem Petrjak, sem Rus nem volt képes ziccerben betalálni, ezért legfőképpen Dibusz Dénes dicsérendő, ugyanis a magyar kapus szinte mindig a helyén volt.

Az eredmény azonban már nem változott, a Fradi 2-1-re nyert és pontban befogta a listavezető Fehérvárt, sőt, egy meccsel kevesebbet játszva már a vesztett pontok tekintetében előnyben is van a fővárosi együttes.