A Ferencváros nyerte a női Magyar Kupát

mlsz.hu
A zöld-fehérek Diószegi vezérletével legyőzték a Diósgyőrt.

A női Magyar Kupa döntőjében a Ferencváros a DVTK együttesével csapott össze a Hidegkuti Stadionban.

Mindkét gárda aktívan, nagy lendülettel kezdte a találkozót, az első igazi helyzet a miskolciak előtt adódott, ám Olar szabadrúgását Németh hárította.

Ezt követően is sorra alakították ki a lehetőséget a felek, majd az esélyesebb Fradi megszerezte a vezetést is.

Félóra elteltével Bognár indította Zlidnist, aki higgadtan lőtt a kapu alsó sarkába. 0-1

Poljak révén növelhették volna előnyüket a zöld-fehérek, Szőke-Nagy azonban védeni tudott , a túloldalon pedig Veldman lövése nem volt elég pontos.

Fordulás után a csereként beállt Kocsán került nagy helyzetbe , ám a fővárosiak játékosa elhibázta a lehetőséget.

Nem sokkal ezután egalizált a DVTK, az 53. percben Markovic lövését ugyan Németh még a lécre tudta tolni, ám a kipattanót Veldman már a hálóba vágta. 1-1

A 62. percben aztán a diósgyőri kapus hibáját kihasználva ismét a Ferencváros szerezte meg a vezetést, Diószegi vette el a labdát a bizonytalankodó hálóőrtől, és gólra váltotta a lehetőséget. 1-2

Ahogy fogyott az idő mindkét gárda előtt adódtak újabb lehetőségek, ám gól egészen az utolsó pillanatokig nem született.

A 89. percben aztán a zöld-fehérek végleg eldöntötték a találkozót,  Diószegi szerezte meg önmaga második, csapata harmadik találatát.

Az FTC 3-1-es sikerével elhódította a Magyar Kupát, Dörnyei Balázs tanítványai zsinórban negyedszer ünnepelhettek a sorozatban.