A City a Unitedet legyőzve ismét az élen, idegenben kapott ki az Arsenal

23:05 CEST 2019. 04. 24.
Bernardo Silva Manchester City 2018-19
Guardiola együttese városi derbit nyert.

Szerdán este két mérkőzésre került sor a Premier League-ben, köztük a Manchester United - Manchester City rangadóval.

Az első félidő kicsit csalódást okozott, már ami a helyzeteket illeti, hiszen Lingard lövése a 16., aztán Bernardo Silva lökete a 18. percben sokáig az összes helyzetet jelentette, előbbi a kapu mellé ment, utóbbit De Gea védte.

Aztán a hajrában villant a City, amikor a United kapuja előtti szép adogatás után Sterling mintegy 8 méterről lőhetett, de középre tartó lövését De Gea védeni tudta.

A fordulást követően aztán felgyorsultak az események: az 54. percban a jobb oldalon kapott labdát Bernardo Silva, aki tolt párat befelé és ballal szépen kilőtte a bal alsó sarkot mintegy 10 méterről. 0-1

Két perc múlva 16 méterről egy szép adogatás után Agüero tekert belsővel, de csak a bal kapufa külső részét találta el az argentin.

A 74. minutumban minden eldőlt: egy gyors kontra végén Sterling rakta ki balra a labdát Sanénak, aki 16 méterről De Gea érintésével és hibájával lőtt a kapu bal oldalába. 0-2

Az utolsó szűk 20 perc szinte unalomba fulladt, a United semmi újat nem tudott mutatni, a City pedig őrizte előnyét.

A végeredmény 2-0 lett Guardiola együttesének, amellyel ismét visszavették a vezetést a tabellán a Pool-tól, a United pedig továbbra is a 6. helyen.

Az est másik meccsén az Arsenal a Wolverhampton otthonába látogatott és 3-1-es vereséget szenvedtek a londoniak.

A Wolves ugyanis az első félidőben Neves, Doherty és Jota révén már három góllal is vezettek,

Az Ágyúsok erejéből csak egy találatra futotta a második játékrészben, amikor a 80. percben Sokratis talált be.

A Wolves 3-1-es sikerével jelenleg az 5., Unai Emery együttese pedig továbbra is az 5. helyen a Premier League tabelláján.