Élő Blog

ÉLŐ: a mai meccsek – eredmények, videók, érdekességek – szenvedett a PSG, nem nyert a Juve, fordított a Real

Updated
Paul Pogba Cristiano Ronaldo Manchester United 2021-22

Köszönjük a figyelmet!

2021-09-19T21:00:12Z

Ez volt a vasárnapi élő.

Reméljük szerették, jó éjszakát mindenkinek!

Vége: Valencia–Real Madrid 1–2

2021-09-19T20:59:00Z

Hihetetlen fordulat.

A 86. percben még a Valencia vezetett, de előbb Benzema adott gólpasszt Vinícius Juniornak, majd fordítva történt ugyanez és nyert a Real Madrid.

Valencia–REAL MADRID 1–2

2021-09-19T20:50:59Z

Milyen iksz???

Hihetetlen fordulat! A gólpassz után két perccel Benzema gólt is szerzett – most ő kapta a passzt Vinícius Juniortól.

Valencia–REAL MADRID 1–1

2021-09-19T20:48:37Z

Idegenben jó az iksz?

Még nincs vége. A 87. percben Benzema passza után Vinícius Junior lőtt a hálóba.

Vége: Juventus–Milan 1–1

2021-09-19T20:46:21Z

Valami nem működik Torinóban.

Hiába vezetett a Juve, a második félidőben egyenlíteni tudott a Milan.

Bővebben itt olvashat a meccsről.

VALENCIA–Real Madrid 1–0

2021-09-19T20:41:19Z

A 66. percben Hugo Duro balosa sült el nagyon durván.

PSG–Lyon 2–1

2021-09-19T20:37:45Z

Mentés az utolsó pillanatban.

A 93. percben Kylian Mbappé bokából középre emelt, az érkező Icardi pedig az ötösről a kapu jobb oldalába fejelt. A meccsnek ezzel vége is.

Juventus–MILAN 1–1

2021-09-19T20:22:07Z

Ez is egyenlő.

A 76. percben Tonali jobb oldali szöglete után Rebic fejelt kapufás gólt.

Messit lecserélték

2021-09-19T20:19:51Z

Úgy tűnt nem boldog.

A 76. percben hívta le a pályáról Mauricio Pochettino a hatszoros aranylabdást, aki nem olyan sokszor járt így a pályafutása során. Látszot is, hogy nem ugrik ki a bőréből. Mindenesetre bátor ember, aki ezt meglépi.

PSG–Lyon 1–1

2021-09-19T20:09:13Z

Egyenlő.

A 64. percben Gusto vitte földre Neymart a tizenhatoson belül – igaz a párizsi sem volt rest a rángatásnál – és a bíró tizenegyest ítélt. A brazil azonnal magához vette a labdát és magabiztosan gurított a kapuba.

PSG–LYON 0–1

2021-09-19T19:58:27Z

Ennek most sokan örülnek.

Az 54, percben Ekambi jó ütemben emelte előre a labdát balról, az érkező Paqueta pedig hat méterről kilőtte a jobb alsót. A második félidőben lényegében nem vol a labda a vendégeknél.

Kitört a szünet

2021-09-19T19:34:14Z

Párizsban nincs gól.

Torinóban továbbra is vezet a Juventus a Milan ellen Morata találatával.

És íme a hét (a hónap? az év?) videója!

2021-09-19T19:28:30Z

Lecsapta a szurkolót – kiállították.

Az izraeli bajnokságban játszott Maccabi Petah Tikva–Hapoel Tel-Aviv mérkőzés 91. percében beszaladt a pályára egy vélhetően hazai szurkoló, aki előbb leütközte a vendégektől Twizert, majd megpróbálta megborítani Gotliebet is, ám utóbbi lenyomott neki egy sallert, amitől a drukker került a gyepre, így aztán a biztonságiak semlegestíeni tudták. A csavar azonban ekkor követlezett: a mérkőzés játékvezetője kiállította Gotliebet.

Messi kapufa

2021-09-19T19:21:28Z

Majdnem.

A 37. percben Messi végzett el szabadrúgást – Neymart buktatták és fejbe is rúgtál, amikor a földön feküdt – úgy 25 méterről és a bal felső saroknál találta el a kapufát. Nincs meg az első párizsi gól.

Neymar és Messi – parádé

2021-09-19T19:16:56Z

Elképesztőek.

A 32. percben Neymar tört előre a balösszekötő helyén, majd talppal a mögötte felzárkózó Messihez passzolt, az argentin 12 méterről kevéssel lőtt mellé.

Kisvárda - MTK
Nagykanizsa (NB III) - Tatabánya (NB III)
BVSC (NB III) - MOL Fehérvár
Kecskemét (NB II) - Debrecen
Szeged-Csanád (NB II) - Mezőkövesd
Győr (NB II) - Puskás Akadémia
III. Kerület TVE (NB II) - Paks
Csákvár (NB II) - Pécs (NB II)
Szegedi VSE (megyei I.) - Cegléd (NB III)
Zalaegerszeg - Bp. Honvéd
Kazincbarcika (NB III) - Diósgyőr (NB II)
Tököl (megyei I.) - Ferencváros

MK-sorsolás

2021-09-19T18:37:33Z

A szabályok:

Nincs kiemelés. A továbbjutás egy meccsen dől el. Az alacsonyabb osztályú csapat a pályaválasztó, ha azonos az osztály, akkor az, aki eddig kevesebbszer játszott hazai pályán, vagy az elsőként sorsolt csapat.

97. perces góllal szerzett pontot az Espanyol

2021-09-19T18:30:54Z

Betis-Espanyol 2-2

A Betis a 78. perctől kezdve emberhátrányban futballozott, s nem bírták a nyomást a 8 perces hosszabbításban.

Véget ért a Verona-Roma is

Kikaptak Mourinhóék. Ez is meglepetés, hiszen a Roma százszázalékos, a Verona pedig nullapontos volt a forduló előtt.

Basaksehir-Fenerbahce 2-0

Szalai Attila végigjátszotta a meccset, de sajnos ő sem tudott most segíteni.

Itt az AC Milan kezdője

2021-09-19T17:46:49Z

20:45-től rangadó a Juventus ellen

Közben a Honvéd már ötnél jár

2021-09-19T17:39:41Z

Nyíregyháza-Honvéd 0-5

Baráth után Balogh ismét betalált, majd Eppel és Batik is gólt lőtt a kupameccsen.

Öt percig tartott, újra előny a Veronánál

2021-09-19T17:31:10Z

Van-e még visszaút Mourinhóéknak?

Egyenlített a Roma

2021-09-19T17:28:54Z

Verona-Roma 2-2

Egy villámgyors akció után Ilic tette bele szerencsétlenül a lábát egy beadásba, így 2-2.

A Dortmund behúzta

2021-09-19T17:23:59Z

Kicsit volt csak izgalmas.

De Haaland a végén mindent a helyére tett és 4–2-re nyert a csapata az Union Berlin ellen.

Vége a londoni derbinek

2021-09-19T17:23:31Z

Csatárgólok nélkül.

A Tottenhamben Kane helyzetbe sem került, a másik oldalon sem Lukaku, vagy Werner vitte a prímet, de így is simán nyert a Chelsea.

VERONA–Roma 2–1

2021-09-19T17:22:47Z

Meglepő fordulat.

A szünet után 10 perc alatt fordított a Verona, Caprari szerezte a második hazai gólt.

Tottenham–CHELSEA 0–3

2021-09-19T17:20:08Z

Ez sima lett.

A 92. percben Rüdiger zárta le végleg a meccset.

BETIS–Espanyol 1–1

2021-09-19T17:19:21Z

Még az első félidő 41. percében egyenlített a hazai együttes. Willian Jose.

VERONA–Roma 1–1

2021-09-19T17:17:46Z

A 49. percben védelmi hibák sorozata után egyenlített Barak.

DORTMUND–Union Berlin 4–2

2021-09-19T17:13:02Z

Amelyik csapatban ott van Haaland, annak nem kell izgulnia.

A 83. percben megint jött a norvég és vélhetően lezárta a meccset. 12 meccs/16 gól. És azért ez nagyon ott van!

Dortmund–UNION BERLIN 3–2

2021-09-19T17:10:30Z

Mégis baj lehet?

Már két gólt dolgozott le a háromból a fővárosi csapat. A 81. percben Volgsammer szépített.

Lukaku Wernerrel akart gólt rúgatni

2021-09-19T17:06:16Z

Mission impossible?

A német csatár nagyon nincs egyben. A 76. percben Lukaku hozta helyzetbe a 16-oson belül, de lövésig sem jutott, mert utolérte egy védő.

Dortmund–UNION BERLIN 3–1

2021-09-19T17:02:20Z

Max Kruse szépített büntetőből, de ettől még nem forog veszélyben a Dortmund győzelme.

A Ferencváros harmadik ellenfele is pályán

2021-09-19T16:53:03Z

És szintén vesztésre áll.

A Betis–Espanyol meccsen a 16. percben Aleix Vidal talált be és vezetnek a vendégek.

Tottenham–CHELSEA 0–2

2021-09-19T16:46:05Z

Ez mekkora potya!

Az 57. percben Kante lőtt egyet messziről, a labda megpattant Dyer lábán és becsapta Llorist. Nagyon.

Verona–ROMA 0–1

2021-09-19T16:44:57Z

Ez milyen gól?

A 36. percben Lorenzo Pellegrini talált be. De, hogy?!

DORTMUND–Union Berlin 3–0

2021-09-19T16:43:33Z

Öngól is gól…

Marvin Friedrich ezt bebénázta. Az utolsó két labdaérintés az övé a gól előtt.

Megtáltosodott a Chelsea

2021-09-19T16:41:18Z

Újabb bal oldali akció: Havertz emelt középre, jobbról Azpilicueta tette vissza a labdát, amire érkezett Marcos Alonso és hat méterről kapura is lőtte a labdát, amit Dyer vágott ki a gólvonalról.

Tottenham–CHELSEA 0–1

2021-09-19T16:37:38Z

Beindultak.

Az 50. percben Marcos Alonso bal oldali szöglete után Thiago Silva fejelt a hazai kapiba. A 36 éves játékos a Chelsea történetének második legidősebb gólszerzője lett Didier Drogba után.

Száz százalékkal emelkedett a kapuralövések száma Londonban

2021-09-19T16:35:42Z

Tehár már kettő

A 47. percveb Marcos Alonso húzta rá éles szögből a rövid sarokra a labdát Lloris szögletre mentett.

Vezet is a Honvéd

2021-09-19T16:28:09Z

Ez azért papírforma.

Balogh Norbert találatával került előnybe a Nyíregyháza ellen Horváth Ferenc csapata.

A Honvéd-meccsen több az esemény, mint Londonban

2021-09-19T16:23:12Z

Igaz gól Balmazújvárosban sincs.

A kispesti Nagy Dominik már kétszer eltalálta a nyíregyházi kapufát.

Szünet Londonban – 0–0

2021-09-19T16:18:45Z

Hát…

A Tottenham–Chelsea meccs első félidejében egyetlen lövés találta el a kaput – a hazaiak kísérlete. Ezen kívül semmi. De tényleg semmi.

A Celtic kikapott

2021-09-19T16:16:05Z

A skótok nem állnak jól.

Az Európa-ligában a Ferencvárossal egy csoportban szereplő Celtic 1–0-ra kapott ki a Livingstone otthonában. Az együttes nagyon nem áll jól a bajnokságban, hiszen csak a hatodik helyen szerénykedik.

Kemény összecsapás volt.

A 34. percben helyzetbe került Szon egy olyan akció végén, amelyet lényegében ő indított el. A visszakapott labdára le akart csapni a légiós, de a Chelsea kapujából kimozudlt Kepa, akit – vétlenül – megrúgott a támadó, de a kapusé lett a labda. Kepát ápolni kellett, de lecserélni nem.

Londonban jobb a Chelsea

2021-09-19T16:02:18Z

Legalábbis többet támad.

Hogy finoman fogalmazzunk a Tottenham–Chelsea londoni derbin a játék küzdő jellege dominál. Olykor kaotikus a mérkőzés, de nagyon mennek a játékosok.

Haaland egészen elképesztő

2021-09-19T16:00:42Z

Több gól, mint meccs.

A norvég támadó mindent egybevetve 12 meccsen lépett pályára ebben a szezonban és 15 gólt szerzett eddig. Hihetetlen.

DORTMUND–Union Berlin 2–0

2021-09-19T15:57:47Z

Csak a szokásos.

A 24. percben Erling Haaland érkezett pontosan egy beadásra és a kapuba fejelte a labdát.

DORTMUND–Union Berlin 1–0

2021-09-19T15:43:53Z

Kis gól is gól, de ez nagy.

A 10. percben Guerreiro lőtte szét a hosszú felsőt.

Nyert a Leverkusen

2021-09-19T15:27:21Z

És a 3–1-es stuttgarti siker éppen arra jó, hogy a csapat tapadjon az élmezőnyre.

London és Stuttgart után bekapcsolódik Balmazújváros is

2021-09-19T15:25:02Z

MK-rangadó kezdődik.

A Nyíregyháza Balmazújvárosban fogadja a Honvédot.

A kezdők:
Nyíregyháza: Menczeles - Szabó B., Herczku, Jánvári, Galambos - Sigér, Paku - Zamostny, Vass, Pócsik - Novák
Honvéd: Szappanos - Baráth, Lovric, Batik, Nagy G., Talys, Hidi, Nagy D., Nono Villar, Balogh, Eppel

Képek a Manchesterről

2021-09-19T15:22:54Z

VfB Stuttgart–LEVERKUSEN 1–3

2021-09-19T15:18:22Z

Ismerős a gólszerző.

A vendégek emberhátrányban futballoznak, de még így növelték az előnyüket, hiszen Wirtz a 70. percben betalált. Valaki megszámolja, hogy hány hazai labdavesztés volt előtte? Négy minimum…

2021-09-19T15:05:57Z

„Jó időszakot töltöttem itt és jól éreztem magam ebben a csapatban, de már a Manchester Unitedre koncentrálok és gólokat kell szereznem. A profi futballban benne vannak a hibák, a keddin túl kellett már lépnem. Több gyanús eset is volt, de a pályán ezt nehéz eldönteni, gyorsan is történt minden” – mondta Jesse Lingard a meccs után.

„Nem figyeltem arra, hogy ki végzi el a tizenegyest, a labdáért mentem. Csak az járt a fejemben, hogy kivédjem a büntetőt. Nehéz itt játszani, örülök, hogy nyertünk. Erős ellenféllel találkoztunk, amely vezetést is szerzett, de aztán a fordítottunk és Jesse szép gólt szerzett” – nyilatkozta David de Gea.

Kilenc góllal nyert a Ferencváros

2021-09-19T15:01:50Z

És nem ez a legnagyobb győzelem ma.

Hatvan–Ferencváros 0–9 (Uzuni 6, Gera Zalán, Gavrics, Loncsar)

Kétszer 2–1.

A Brighton végül behúzta a Leicester elleni meccset 2–1-re és a Manchester United is ennyire nyert a West Ham vendégeként.

Ez a VAR egy vicc, de a futball igazságos!

2021-09-19T14:54:19Z

Nem kell mindent megnézni?

A 90. percben Cristiano Ronaldo-t buktatták a tizenhatoson belül. Egészen egyértelmű 11-es volt, nem is nézték meg. Az ellentámadás végén a manchesteri Shaw kezéről pattant szögletre a labda, ezt megnézték a VAR szobában és 11-est ítéltek. A büntetőre beállt Noble, ám a lövése után De Gea a bal alsó sarok elöl kiütötte a labdát.

West Ham–MANCHESTER UNITED 1–2 – videó

2021-09-19T14:52:26Z

Ünneplés nélkül

A 89. percben Matic passzolt jó ütemben Lingardhoz, aki kilőtte a bal felsőt – és nem ünnepelt, mert tavasszal még a WHU játékosa volt.

Ronaldo a szemét mutogatta

2021-09-19T14:36:21Z

A VAR meg sem nézte.

A 77. percben Coufal mellett esett el a portugál a hazai tizenhatoson belül. Legalábbis nagyon gyanús volt, hogy 11-esnek kellett volna következnie, de a bíró 10 másodperc alatt döntött arról, hogy meghet minden tovább. Ronaldo éppen úgy mutogatta a szemét, mint tegnap az Atlético Madridban Joao Felix, ám őt kiálltotta a bíró

Pályán a Celtic is

2021-09-19T14:32:57Z

Kapott is egy gólt.

A Ferencváros EL-riválisa a Livingstone vendégeként lépett pályára és a 33. percben hátrányba is került. Shinnie volt a gólszerző.

Brighton–LEICESTER 2–1

2021-09-19T14:29:49Z

Vardy 150

James Vardy szépített, ami már önmagában is örömteli lehet neki, de mindent egybevetve ez a 150. gólja a Leicester színeiben.

Ronaldo 66. stadionja

2021-09-19T14:21:15Z

A West Ham stadionja a 66., amelyikben Cristiano Ronaldo gólt szerzett Európában.

Emberhátrányban és fogyó előnyben a Leverkusen

2021-09-19T14:15:06Z

Ezen mit kellett videózni?

A Leverkusen első gólját szerző Andrich piros lapot kapott. De mit kellett ezen videózni?

Ezt követően a 38. percben Mangala szépített.

BRIGHTON–Leicester 2–0

2021-09-19T14:11:48Z

Videón a gól.

Az 50. percben Welbeck egészen szép gólt fejelt, így a Brighton egyre közelebb a nagy meglepetéshez. Amúgy ezzel az állással jelenleg a Brighton a második a tabellán.

VfB Stuttgart–LEVERKUSEN 0–2 – videó

2021-09-19T13:53:13Z

Könnyed meccs.

Ez simább lesz, mint a Ferencváros elleni EL-csoportmeccs. Schick közleről passzolta a kapuba a labdát.

BRIGHTON–Leicester 1–0

2021-09-19T13:50:18Z

Alaposan megvideózták

Büntetőből szerzett vezetést a hazai együttes még az első félidő közepén. Nem hibázhatott a bíró, mert szinte beleégett a tizenegyes előtti jelent a monitorba, annyit ismételték. Végül aztán Neal Maupay értékesítette is a büntetőt.

Közben szünet van Hatvanban

2021-09-19T13:47:49Z

Sima ügynek tűnik.

A Ferencváros Uzuni két góljával vezet a megyei I. osztályban szereplő csapat ellen a Magyar Kupában. Ennél csak a Felsőzsolca–Kecskemét egyértelműbb, mert a vendégek 6–0-s előnyben várhatják a folytatást.

VfB Stuttgart–LEVERKUSEN 0–1

2021-09-19T13:39:49Z

Ez gyorsan ment. A 2. percben Bakker beadása után Andrich fejelt a Stuttgart kapujába.

West Ham–MANCHESTER UNITED 1–1 – videó

2021-09-19T13:34:49Z

Gyorsan jött az egyenlítés.

A 35. percig kellett várni az egyenlítésre. Bruno Fernandes bal oldali beadása után Ronaldo lépett ki egyedül középen és küldővel kapura tette a labdát, ami Fabianskiról kipattant, de pont a portugál elé, aki közelről nem hibázott.

WEST HAM–Manchester United 1–0

2021-09-19T13:33:25Z

Óriási mázi kellett hozzá. A 30. percben Benrahma lőtt 20 méterről és a kapu bal oldalát vette volna célba, de Varane könyökén megpattant a labda, ami a bal alsóba vágódott.

Azért a MU is veszélyes

2021-09-19T13:29:34Z

A harmadik MU szöglet után átszállt a labda mindenki felett és a tizenhatos bal oldalán Bruno Fernandes elé került. A portugál minden gondolkodás nélkül lőtt 12 méterről, éles szögből, Fabianski minimálisan hozzáért, így a kapufáról pattant ki a labda.

Ez a MU egyáltalán nem olyan mágikus

2021-09-19T13:22:49Z

A West Ham már gólokkal vezethetne.

Több bravúrja is volt már De Gea kapusnak az első húsz percben. Pedig a meccs elején a West Ham alig birtokolta a labdát, de szép lassan átvette az irányítást a hazai együttes és két-három gólt is szerezhetett volna. Cristiano Ronaldo első meccse alapján azt gondolhattuk volna, hogy ez a MU földbe döngöl majd mindenkit, de errő szó sincs. Azóta ugye a BL-ben a Young Boys is elintézte a vörösöket és ez a meccs sem egyértelmű. A MU legnagyobb helyzete a 25. percben volt, amikor Ronaldo lőtt 15 méterről, de éppen Fabianski kezébe.

Volt egy jó tíz perc.

Az Angers–Nantes meccsel igazán nem akarunk foglalkozni, de a 10. percben már 1–2 volt az állás.

Olaszországban már véget is ért egy meccs

2021-09-19T13:01:13Z

Idegenbeli siker született.

A Sampdoria 3–0-ra myert az Empli ellen Caputo (2) és Candreva góljaival. A győztes együttes ezzel fellépett a tabellán a 11. helyre.

Kis öröm is öröm Londbonban

2021-09-19T12:57:47Z

Találtak maguknak pozitívumot a West Ham szurkolói.

A West Ham stadionjában ülő kollégánk posztolta a Twiterre, hogy a WHU drukkerek minden egyes alkalommal nagyon örülnek, ha Cristiano Ronaldo nem találja el a kaput a bemelegítésnél.

Ontja a gólokat a Hatvan

2021-09-19T12:53:47Z

Négy meccsen huszonkilenc alkalommal volt eredményes a csapat.

És ebbe egy 0–0 is belefért. A csapatnak négy meccse van a Heves megyei I. osztályban – a többségnek hat – és szerepel a mérlegben egy 5–1-es, egy 7–1-es és egy 17–0-s siker.

A Ferencváros 1982-ben játszott már Hatvanban, akkor 5–0-ra nyert a zöld-fehér együttes. Azon a meccsen 3000 szurkoló volt, mára 1800-at várnak.

Leverkusen után Hatvan

2021-09-19T12:47:20Z

EL helyett MK.

„A Magyar Kupa megnyeréséhez ez az első állomás komolyan kell venni – mondta az M4Sportnak Peter Stöger, a Ferencváros vezetőedzője. – Mi vagyunk az esélyesek, de van egy csapat amely meg akarja nehezíteni a dolgunkat. Biztos sok szurkoló lesz és nem lesz könnyű dolgunk. Sokan most bizonyíthatnak, vannak sérültjeink is. Leandro is a kezdőben van, mindenki ismeri, jó játékos. Vannak problémáink a középpályán, így pihenőt akarunk adni néhány futballistának, Leo jól tudja szervezni a középpályát, örülök, hogy itt van.”