Osvježeno
Komentari()
Davor Javorović/Pixsell
Hajduk je dobro otvorio susret, ali je Osijek ipak poveo. Henty zabio za povećanje vodstva, a Gyurcso vratio nadu Splićanima

Kao i prošle sezone, ždrijeb je u četvrtfinalu Kupa spojio Osijek i Hajduk. Splićani su tada slavili s 3:1 i kasnije došli do finala, gdje je bolji ipak bio Dinamo. Međutim, ovog puta su ipak bili domaćini, koji su golovima Bočkaja i Hentyja (2:1) izborili polufinale. Za Hajduk je zabio Gyurcso.

Odmah u drugoj minuti, mladi golman Hajduka Ljubić ostao je ležati nakon što je dobio udarac u glavu osječkog napadača Mirka Marića. Liječnička služba istrčala je na teren i osposobila Ljubića za igru.

U 19. minuti Henty je na lijevoj strani napada prošao pored Juranovića, ali je opasnost u posljednji trenutak uklonio Vučur.

Minutu kasnije, Domagoj Bradarić majstorski je probio Hajradinovića, provukavši mu petom loptu kroz noge i tako pokazao motiviranost i kvalitetu Hajdukovih mladih igrača.

Grgić je u 25. minuti prošao po desnoj strani, no njegov je udarac iz izgledne pozicije prošao pored lijeve vratnice.

Međutim, minutu kasnije, domaćini su poveli. Lopta se odbila do Bočakaja čiji je siloviti udarac prošao kroz šumu nogu i završio u mreži.

Povećanje vodstva Osijeku je donio Henty u 38. minuti. Primio je loptu na 11 metara i zapucao, a relativno lagan udarac Ljubić nije uspio obraniti. Već u sljedećem napadu, mladi je Hajdukov vratar pogriješio i predao loptu gostima, ali je sjajnom intervencijom ovaj put sačuvao mrežu i ispravio grešku.

Domaćini su odlično otvorili i drugo poluvrijeme, ali je Marić u situaciji jedan na jedan, pucao ravno u Ljubića.

U 56. minuti je uslijedila najbolja prilika Hajduka, Gyurcso je pokušao iz slobodnog udarca, a loptu je zaustavila vratnica. Četiri minute kasnije pokušao je i Caktaš, ali je Malenica ovog puta odlično reagirao.

Do zasluženog gola, Hajduk je došao u 64. minuti. Jairo je prošao Bočkaj te u sredini proigrao Gyurcsa, koji nije imao težak posao. Hajduk je samo gol dijelio od povratka, ali u posljednjih 25 minuta nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Malenici.

Osijek: Malenica - Grgić, Guti, Škorić, Bočkaj - Pušić, Mudražija - Boban, Hajradinović, Henty - Marić

Hajduk: Ljubić - Juranović, Vučur, Ismajli, Bradarić - Jurić, Palaversa, Nejašmić - Jradi, Caktaš - Jairo

Tragedija nerazzurra: Kiksali kod kuće, spursi ih eliminirali kasnim Lucasovim golom na Nou Campu!
Salah srušio Napoli i Liverpoolu donio osminu finala! PSG pobijedio Zvezdu uz majstoriju Neymara
Boban: Fifa je pogriješila i bila nerealna! Sada to ispravljamo...
Porto slavio u Istanbulu, Casillas se izjednačio s Ronaldom, Schalke u zadnjoj minuti osigurao prolaz
Kek: Zasitio sam se Rijekom, a Igor Bišćan radi odličan posao