Sevilla darovala Barcu, nastavljen nevjerojatan Hoffenheimov niz

Komentari()
Šestica Benfice, golijada Wolfsburga i Augsburga,Brekalo i Kramarić zbog ozljeda nisu igrali

U posljednjem ovogodišnjem kolu španjolske Primere, Sevilla je remijem kod Leganesa propustila održati korak s prvoplasiranom Barcelonom, a njihovo drugo mjesto preuzeo je Atletico.

Poveli su domaćini već u petoj minuti kada je na asistenciju Nyoma zabio Vesga. U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, gosti su ostali s igračem manje jer je crveni karton na klupi dobio Vazquez.

Međutim, prva minuta sudačke nadoknade drugog dijela ipak je bila sretnija za Sevillu jer je Ben Yedder donio bod momčadi iz Andaluzije.

LEGANES SEVILLA LALIGA

Valencia je tek u 94. minuti isčupala 2:1 pobjedu protiv posljednjeplasirane momčadi prvenstva, Huesce. Poveli su šišmiši u 25. minuti golom Pareja, dok je u 72. minuti iz kaznenog udarca poravnao Cucho.

Međutim, konačan rezultat postavio je Piccini u 94. minuti te donio slavlje domaćim navijačima.

Istim je rezultatom slavio i Rayo na domaćem terenu protiv Levantea. Autogolom TOna u 23. minuti Rayo je poveo, a stvari je na početak vratio Rochina u 60. minuti. Sedam minuta kasnije za pobjedu Vallecana zabio je De Tomas.

Piccini Valencia Huesca LaLiga 23122018

U Bundesligi slijedi gotovo jednomjesečna stanka na koju će zadovoljni otići nogometaši Wolfsburga koji su s 3:2 slavili kod Augsburga. Poveli su vukovi u 33. minuti golom Guilavoguija, a osam minuta kasnije povećanje vodstva donio je William.

Domaćini su bolje otvorili drugo poluvrijeme te u 49. minuti zabili preko  Khedire, a poravnanje rezultata donosi Cordova deset minuta kasnije. No, Wolfsburg je ipak došao do tri boda zahvaljujući pogotku Gerhardta u 89. minuti. Josip Brekalo zbog ozljede nije nastupio.

Remijem Hoffeheima i Mainza (1:1) nastavljen je nevjerojatan niz momčadi Andreja Kramarića, koja je i šestu prvenstvenu utakmicu u nizu odigrala neodlučeno. Demirbay je zabio u 11. minuti za vodstvo domaćina, ali je slavlje trajalo samo pet minuta jer je Mateta, kasnije se ispostavilo, postavio konačan rezultat.

Wolfsburg

U remiju Bordeauxa i Amiena, za domaćine je zabio Kalu u 22. minuti, a bod gostima donio je Gnahore u 87. Toma Bašić nije ulazio u igru.

Baš kao Tottenham i Benfica je svom protivniku darovala šesticu. Na svom su stadionu sa 6:2 bili bolji od Brage za koju su zabili Sousa i Novais, dok je za domaćine zabijalo šest različitih strijelaca: Pizzi, Jardel, Grimaldo, Jonas, Cervi i Almeida.

U igru je u 78. minuti ušao Filip Krovinović.