Bale na odlasku: Jako sam razočaran! Ja moram igrati!

Komentari
Kad je Real kupio Velšanina, sanjao je o decimi. Sad je na 13 naslova prvaka, a Bale ima četiri finala i tri gola. Promašaj?

Gareth Bale (28) doveden je za ovakve trenutke. Real je doveo Velšanina za tada rekordnih 100 milijuna eura iz Tottenhama 2013. i nakon godina kritika, sad se isplatio!

Tijekom subote madridski su mediji nagađali da će Bale biti u prvih 11 protiv Liverpoola , što je prije koji tjedan bilo nezamislivo.

Jer dok je Zidaneova momčad gubila 0:2 kod kuće od Juventusa u četvrtfinalu, Bale je zamijenjen u poluvremenu. Kakvo poniženje ! Činilo se i početak kraja Balea u Realu.

Ali on je nastavio marljivo raditi, nije bio u početnoj postavi ni jednog polufinalnog okršaja s Bayernom , ali je uoči Kijeva zabio pet golova u četiri uzastopne prvenstvene utakmice.

Među njima i sjajan gol Barceloni na Nou Campu, te dva Celti u pobjedi 6:0. Tako da je Zidaneov izbor bez Balea u prvih 11 u Kijevu - iznenadio.

Vjerojatno je Zidane razmišljao uveti ga u drugom dijelu kad su redsi već umorni, po Liverpoolovu običaju da padaju nakon početnog pritiska.

Što god je bio plan - uspio je! Liverpool je pao nakon ozljede Mohameda Salaha , a ionako po običaju u finalima Lige prvaka Real uvijek odvede utakmicu na svoj mlin.

Gareth Bale Marcelo Real Madrid Liverpool UCL

Nakon grozne pogreške Kariusa i Benzemina gola, pa brzog izjednačenja Manea, došla je 61. minuta i vrijeme za Baleov ulazak. Zamijenio je Isca i tri minute kasnije briljantno zabio škaricama :

"Zabiti takav pogodak na najvećoj pozornici svjetskog nogometa je ostvarenje sna. Nikad prije nisam zabio škaricama, a imao sam puno pokušaja! Sjećam se da mi je Marcelo ubacio loptu točno savršene visine - bilo je predivno vidjeti je u mreži".

Da, golčina usporediva s Ronaldovom u četvrtfinalu Juventusu. Kakav trenutak za igrača u kojeg se toliko sumnja(lo), čak mu se i zviždalo !

"Bio sam jako razočaran što nisam počeo utakmicu, osjećao sam da to zaslužujem", rekao je Bale nakon susreta, pa nastavio:

“Pa je najbolje što sam mogao bilo ući i napraviti razliku. To sam i napravio!"

“Znamo što smo postigli i koliko smo dobri bili. Sjajna sezona zbog osvajanja Lige prvaka ."

Odlazim li na ljeto? Trebam igrati iz tjedna u tjedan, a to se ove sezone, iz raznih razloga, nije događalo. Moram ne ljeto sjesti i razgovarati s menadžerom."

Bale je dodao još jedan gol, uz svesrdnu pomoć Kariusa, pa uz onaj Atleticu 2014. ima tri gola u finalima LP.

Kad ga je Real kupovao, san je bila decima. Sada je klub na 13 europskih naslova, Bale je igrao u četiri finala i tri gola u njima.

I dalje mislite da je promašaj? Ili će Realovi navijači tek ukoliko ode na ljeto uvidjeti koliko je Velšanin ipak poseban ...

Euro U21: Vatrene čekaju Olmo, Dembele i biser Real Madrida!
Najluđi nogometaš: Spavao s 400 žena, orgijao sa suigračima, a nadimak mu je "njemačka porno zvijezda"
Turanu prijeti 12 godina zatvora! 'Pucao sam iz pištolja sasvim slučajno...'
UŽIVO: Hrvatska - Jordan 2:1; raspucani stoperi, zabili Vida i Mitrović, Faisal smanjio iz 'slobodnjaka'
Mladi vatreni izborili Euro rapsodijom golova u 20 minuta!