CSKA na Vlašićev pogon osramotio i opet srušio Real, ali završio kao posljednji!

Komentari()
Real Madrid vs CSKA Moscow Champions League 2018-19
Nevjerojatno zvuči činjenica kako je ruska momčad upisala dvije pobjede u skupini protiv kraljevskog kluba, ali je na kraju završila kao četvrta

CSKA je na Satiago Bernabeu osramotila prvaka Europe i s 3:0 slavila protiv Real Madrida. No, ako je taj podatak šokantan, kako tek onda zvuči činjenica kako je ruska momčad upisala dvije pobjede u skupini protiv kraljevskog kluba, ali je na kraju završila kao četvrta te neće igrati niti u Europskoj ligi!

Glavni krivac je Viktoria iz Plzena, koja je u Češkoj slavila protiv Rome s 2:1.

Real Madrid - CSKA Moskva 0:3

Argentinski trener Santiago Solari je na klupi ostavio Luku Modrića, Varanea, Kroosa, Balea, a šansu dao nekolicini mladih igrača (Vallejo, Valverde, Vinicius) ili onima koji se pokušavaju vratiti u formu (Isco, Asensio).

Rusima je susret bio bitan, a istovremeno su osluškivali što se događalo u Plzenu. Trener Viktor Gončarenko od prve je minute odlučio startati s junakom prvog dvoboja s kraljevskim klubom, Nikolom Vlašićem koji je golom nakon 65 sekundi srušio Real u Rusiji te Kristijanom Bistrovićem.

Već u drugoj minuti, domaćini su zaprijetili nakon što je Valverdeov udarac obranio Akinfejev. Desetak minuta kasnije, pokušao je i Asensio, no ruski je vratar obranio i taj udarac.

U sljedećem napadu pucao je Vinicius, ali je i njegov pokušaj obranio Akinfejev. U 24. minuti siguran pogodak Reala spasila je greda, koja je zaustavila Asensijev udarac. Prvu priliku za goste kreirao je Nikola Vlašić, ali je lopta prošla malo pored desne vratinice.

I onda je uslijedio šok za domaćine. Sigurdsson je na sebe navukao trojicu braniča i proigrao Čalova, koji je odmjerenim udarcem lijevom nogom pogodio mrežu.

Tek što su se oporavili od šoka, branitelji naslova ponovno su vadili loptu iz mreže. Vlašić je fantastično petom proigrao petom Fernandesa, kojem je Courtois obranio udarac, ali je najbrži na odbijenoj lopti bio Ščennikov i zabio za 2:0.

U drugom poluvremenu, prvi su zaprijetili gosti i to preko Vlašića, koji je dobro pucao, ali je Courtois dobro reagirao. Fantastičnu igru Vlašić je okrunio u 73. minuti kada je asistirao Sigurdssonu za treći gol ruske momčadi i sramotu prvaka Europe na Santiago Bernabeu.

Viktoria Plzen - Roma 2:1

Roma u susret ušla bez ikakvog rezultatskog imperativa i treneru Eusebiju di Francescu to je bio znak da malo promiješa karte i odmori neke glavne igrače iako nije htio previše čačkati po prvih 11 jer su Rimljani u lošem nizu i nije im potreban još jedan neuspjeh. Ali i zato što i nema nekih velikih alternativa s obzirom da su Džeko, De Rossi, El Sharaawy i Pellegrini ozlijeđeni.

Viktoria je, uključujući i kvalifikacije, dobila samo jednu od zadnjih devet u Ligi prvaka kod kuće, a ako govorimo samo o utakmicama u skupini, dobili su jednu od zadnjih osam.

Prvi su zaprijetili domaćini u 26. minuti, ali je Kovarik iz dobre pozicije pucao visoko preko gola. Uzvratila je Roma preko Pastorea, Schicka i Santona, ali se nakon njihovih pokušaja rezultat nije mijenjao.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena, Roma je imala najbolju šansu. Kluivert je pucao iz  izgledne prilike, ali su domaći braniči blokirali njegov pokušaj u posljednjem trenutku. Uzvratili su domaćini u 56. minuti nakon što je Čermakov udarac otišao malo iznad grede.

Međutim, Viktoria je povela u 62. minuti kada je Kovarik na asistenciju Kopića zatresao mrežu Mirantea. Samo šest minuta  kasnije, izjednačio je Under, ali novo slavlje domaćinima donio je Chory u 72. minuti.

Vitoria je nakon vodstva, krenula i po novi pogodak i povećanje prednosti, no Hubnikov idarac prošao je malo pored desne vratnice.