Rakitić i Messi 'potjerali' Betisove navijače, novi rekord sjajnog Argentinca

Komentari (0)
Lionel Messi Ivan Rakitic Valencia Barcelona LaLiga 22102016
Messi je po prvi puta uspio asistirati u pet utakmica zaredom u La Ligi, a također je u posljednje četiri utakmice zabio pogodak

U 20. kolu La Lige Barcelona je s uvjerljivih 5:0 porazila Betis u gostima, pogotke su postigli dvaput Messi i Suarez te jednom Rakitić. Upravo je Rakitić prvi probio domaćina koji se do te 60. minute sjajno branio.

Realov ubojiti trojac na okupu nakon 273 dana; Zidane otkrio što je s Ronaldom pa ustvrdio: Trebala nam je ovakva utakmica

Messi je pet minuta kasnije zabio za 2:0 i već tada bilo jasno da će se Barca sa sva tri boda vratiti kući. Toga su bili svjesni i navijači Betisa koji su polako počeli odlaziti s utakmice nakon Argentinčevog pogotka. Inače, navijači Betisa su postavili novi rekord za posjećenost jer ih se protiv Barcelone pojavilo nešto više od 53 tisuće što se nikada nije dogodilo u klupskoj povijesti.

Messi je također uspio srušiti još jedan rekord. Naime, po prvi puta je uspio asistirati u pet utakmica zaredom u La Ligi. Prije Betisa, asistirao je u utakmici s Deportivom, Real Madridom, Levanteom i Real Sociedadom. Također je i zabio posljednje četiri utakmice što pokazuje da je Messi u sjajnoj formi.

"Čestitam mu na svemu što je napravio. Imamo sreće da smo svjedoci onoga što on radi. Bez sumnje je najbolji ikada.", poručio je trener Valverde.

Suarez je zaradio peti žuti karton u prvenstvu što znači da će propustiti susret s Alavesom te tako neće moći zabiti i osmu utakmicu u nizu.

Osim suspenzije Suareza, Barcelona je ostala i bez Thomasa Vermaelena koji je ozlijedio zadnju ložu. Još se ne zna težina ozljede, a Belgijac je nakon brojnih ozljeda od dolaska u Barcu uspio povezati čak 13 utakmica. Zamijenio ga je Samuel Umtiti kojem je to bio prvi nastup nakon mjesec i pol izbivanja s terena.