Prvi set u Liverpoolu završio 'šesticom' Tottenhama!

Komentari()

Pravi božićni poklon svojim su navijačima dali igrači Tottenhama, koji su na Goodison Parku u Liverpoolu, sa 6:2 deklasirali Everton!

Međutim, poveli su domaćini u 21. minuti nakon što je Walcott zabio na asistenciju Calvert-Lewina. No slavlje Evertonovih navijača trajalo je samo šest minuta jer je nakon greške Pickforda za izjednačenje zabio Son. U 35. minuti gosti su došli do preokreta nakon što je četvrti ligaški gol postigao Alli.

Trippierov udarac iz slobodnog udarca u 42. minuti zaustavila je vratnica, ali se na pravom mjestu našao Kane.

Nakon što su gosti zabili tri minute prije kraja prvog poluvremena, do gola su došli i u trećoj minuti nakon kraja prvog dijela, a strijelac je bio Eriksen čime su svi Tottenhamovi ofenzivni igrači zabili gol.

U 51. minuti drugi pogodak za domaćine zabio je Sigurdsson. Svoj drugi gol na utakmici postigao je Son u 61. minuti nakon asistencije Lamele, a konačan rezultat u 74. minuti, također svojim drugim golom, postavio je Kane.

Nakon potpunog 18. kola, Tottenham je treći s 42 boda, šest manje od prvoplasiranog Liverpoola, dok je Everton na 11. mjestu s 24 boda.