Chelsea rasturio u Sarrijevom debiju, Spursima pobjedu donijelo devet milimetara! Soudani zabio u debiju!

Komentari
Kane je i dalje bez pogotka u kolovozu, Kovačić nije konkurirao za nastup protiv Huddersfielda dok je vratar Kepa odmah stao među vratnice

U petak navečer počela je nova sezona engleske Premierlige, a u prvoj utakmici Manchester United je pobijedio Leicester 2:1. Na otvaranju subotnjeg programa Premiershipa, Tottenham je u gostima svladao Newcastle rezultatom 2:1. Za Spurse su utakmicu počeli i Harry Kane i Delle Ali bez obzira na to što su tek nedavno stigli s godišnjeg odmora.

Svi pogoci su pali u prvom dijelu. Tottenham je u vodstvo doveo Vertonghen u osmoj minuti da bi Joselu izjednačio tri minute kasnije, kada je glavom matirao Llorisa, nakon sjajnog centaršuta Matta Ritchieja. No ipak najviše će se pričati o golu Vertonghena koji je priznat zbog gol-tehnologije.

Naime, branič Spursa  je uputio udarac glavom, koji se odbio od grede, a zatim je vratar Newcastlea iščupao loptu iz gola no gol-tehnologija je signalizirala sucu Atkinsonu da je lopta prošla liniju te je tako za nevjerojatnih devet milimetara, Jan Vertonghen  zabio prvi Tottenhamov zgoditak sezone.

Dele Alli je u 18. minuti zabio za 2:1, a taj rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao. Newcastle je u drugom poluvremenu, nekoliko puta, opasno zaprijetio, ali nije mogao do izjednačenja jer su Diame i Rondon pogađali stativu odnosno gredu, a zanimljivo je i da Kane nije zabio čime je nastavljena njegova neslavna tradicija prema kojoj u kolovozu nikad ne postiže pogotke.

Još jedan član velike šestorke je upisao sva tri boda. Chelsea je uvjerljivo pobijedio Huddersfield u gostima, Bluesi su slavili s 3 :0. Chelsea je rutinski odradio posao iako je sve moglo biti drugačije da je igrač Huddersfielda, Steve Mounie zabio za izjednačenje u 39. minuti, no njegov udarac je pogodio stativu.

Huddersfield Chelsea

N'Golo Kante je načeo mrežu domaćina u 34. minuti, a desetak minuta kasnije Marcos Alonso je izborio penal koji je realizirao Jorginho te se na predah otišlo s rezultatom 2:0 za Chelsea. Konačan rezultat je postavio Pedro u 80. minuti krasnom realizacijom jedan na jedan.

Za sastav Chelseaja nije konkurirao Mateo Kovačić, što je i razumljivo jer je tek prije nekoliko dana stigao u klub. No, s druge strane, vratar Kepa Arrizabalaga je odmah stao među vratnice iako je također došao ovih dana.

Watford i Bournemouth su očekivano kod kuće pobijedili Brighton odnosno Cardiff. Strijelac za Watford je bio Pereyra u 35. i 54. minuti je tako Brighton u prvom kolu upisao poraz 2:0. Bournemouthu su pobjedu 2:0 donijeli Fraser i Wilson koji je u prvom dijelu promašio jedanaesterac.

Povratnik u Premierligu, Fulham, izgubio je 0:2 na svome Craven Cottageu protiv Crystal Palacea. Gosti su na poluvrijeme otišli s vodstvom 1:0, a strijelac je bio Schlupp u 41. minuti. U drugom dijelu zabio je Wilfried Zaha, deset minuta prije kraja, i tako postavio konačan rezultat.

Posljednja utakmica subote, igrana je na Molineuxu u Wolverhamptonu. Wolvesi su remizirali s Evertonom 2:2. Richarlison je, s dva gola, heroj toffiesa koji su u prvom poluvremenu ostali s igračem manje nakon što je Phil Jagielka dobio crveni karton.

Richarlison Wolves Everton

Susret je bolje otvorio Everton, a čak su i poveli u 17. minuti preko Richarlisona, ali onda Jagielka radi nepromišljen start pred kraj prvoga dijela i dobiva crveni karton. Iz istog slobodnog udarca, Wolverhampton izjednačuje prekrasnim golom Rubena Nevesa.

U drugom dijelu, gosti se nisu predavali, borbenom igrom su stigli i do drugog vodstva, strijelac je opet bio Richarlison koji je tako na najbolji mogući način opravdao silan novac za koji je doveden, a oborio je i određene rekorde s obzirom da je u svom debiju zabio dva pogotka.

Nakon primljenog gola, Wolvesi su napali svim snagama, uspjeli su izjednačiti u 80. minuti golom Jimeneza, ali do pobjede nisu mogli.

Dodajmo i da je u utakmici druge engleske lige, bivši igrač Dinama, Soudani, zabio u svom debiju, za pobjedu Nottinghama protiv Readinga 1:0.

'United može spasiti jedino Modrić, kod Mourinha bi se mučio i Messi'
Jakoliš: Jelusić je naš Grdović, a Marica je nakon Rusije postala himna mog kluba!
Nova uzbuna: Hrvatska za sada nije nositelj u kvalifikacijama za Euro 2020.
Löw: Razočaran sam, a Francuzi su nevjerojatni, zabili su nam dva gola ni iz čega!
Nogomet LIVE na TV-u: Sve utakmice koje možete gledati idućih dana