Milan pobijedio, Napoli se rekordom vratio na vrh, Badelj zabio, i Benevento slavio

Osvježeno
Komentari()
Rog nikako da dobije značajniju minutažu, Strinić na klupi, a u porazu Crotonea protiv Beneventa igrao je Ante Budimir

Napolitanci su se u 25. kolu Serie A na San Paolu mučili, ali su na kraju ipak svladali SPAL s 1:0 . Sarrijeva momčad je povela već u 6. minuti kada je Allan zabio svoj četvrti ovosezonski gol, a to je ujedno Brazilčev najbolji učinak karijere. Brazilac je bio i asistent Hamšiku u 65. minuti, ali je njegov gol poništen zbog zaleđa.

U 87. minuti u igru je ušao Marko Rog , koji je zamijenio asistenta prvog gola Callejona. Nakon 90 odigranih minuta protiv Leipziga , naš reprezentativac ponovno nije dobio značajniju minutažu u ligaškoj utakmici. Napoli je upisao devetu pobjedu zaredom u ligi što je ujedno i novi klupski rekord. Na klupi SPAL-a ostao je Lorenco Šimić.

Milan je u nedjeljnom derbiju kod kuće pobijedio Sampdoriju s 1:0 golom Bonaventure u 13. minuti.

Milan je bio bolji, u sedmoj je minuti Ricardo Rodriguez promašio penal (Vivianpo je obranio), Calhanoglu je uzdrmao gredu, Bonucciju je VAR opravdano poništio gol, a kazna za sve pormašaje skoro je stigla u 90. minuti kada je Caprari promašio zicer.

Nikola Kalinić nije konkurirao zbog ozljede, a Strinić je ostao na klupi gostiju.

Do treće pobjede u sezoni došao je  Benevento koji je na domaćem terenu pobijedio  Crotone s 3:2. Gosti su poveli u 11. minuti pogotkom  Crociate . Izjednačio je Sandro nakon kornera, na asistenciju Viole u 37. minuti. Nakon asistencije,  Viola se i sam upisao u strijelce u 65. minuti nakon odličnog udarca s dvadesetak metara.

Crotone je izjednačio u 73. minuti golom  Benalija,  a veliko slavlje domaćoj momčadi donio je Diabate u 89. minuti. Umjesto strijelca prvog gola Crociate, u igru je u 50 minuti ušao Ante Budimir

Pobjedu 2:1 u posljednim trenucima susreta upisala je i Bologna nad Sassuolom . Domaćini su poveli pogotkom Polija , a snimka je pokazala da je napadač Bologne bio u nedozvoljenoj poziciji. Izjednačenje Sassuolu donio je Babacar u 38. minuti nakon gužve u petercu domaćina. U 86. minuti je drugi žuti karton dobio  Goldaniga , a Bologna je iskoristila igrača više u 88. minuti kada je za pobjedu zabio Pulgar.

Fiorentina je golom Badelja u 17. minuti povela u Bergamu kod Atalante, no domaćini su se ipak vratili i došli do boda, a utakmica je završila 1:1. Badelj je pucao s 20 metara, njegov udarac obranio je Gollini, a u nastavku akcije veznjak Fiorentine je natračo na povratnu loptu i ljevicom pogodio s 11 metara. Hrvatski je reprezentativac u 31. minuti dobio žuti karton. Na 1:1 je izjednačio Petagna golom u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena. Do kraja utakmice nije bilo golova, a drugi žuti karton je u 85. minuti dobio Milenković.

Juventus  je u ranijem nedjeljnom terminu, u torinskom derbiju pobijedio  Torino   s 1:0, a gol odluke postigao je  Alex Sandro . Bianconeri su preuzeli vrh, ali samo nakratko jer je pobjedu upisao i  Napoli .

Poredak nakon 25. kola: Napoli 66, Juventus 65, Roma 50, Inter 48, Lazio 46 (24), Sampdoria 41, Milan 41...

Hajduk nikad nije bio ovakav autsajder u derbiju s Dinamom!
Otkazuje se utakmica? Osijek je pod snijegom, a Gradski vrt zaleđen!
"Pogba je prespor i nezgrapan, a Liverpool nije dovoljno pametan za ostati prvi"
Modrić otkrio sudbinu u Realu i poručio: Messi i Ronaldo nisu fer!
Poslastice tijekom vikenda: Dinamo i Hajduk, Klopp protiv Mourinha, Mandžo u gradskom derbiju...