Inter, El clasico... Koje će sve utakmice propustiti Messi nakon loma ruke protiv Seville?

Komentari (0)
Lionel Messi Barcelona Sevilla La Liga 20102018
LLUIS GENE
Barcelona je sinoć na službenom twitter profilu potvrdila kako Messija neće biti otprilike tri tjedna što znači da će propustiti niz jakih utakmica

Lionel Messi je pretrpio frakturu radijalne, odnosno palčane kosti u subotnjoj pobjedi Barcelone 4:2 nad Sevillom i propustit će zbog toga neke jako bitne utakmice.

Iako je u igri proveo samo 26 minuta, argentinski čarobnjak uspio je namjestiti pogodak Coutinhu već u 2. minuti, a nakon toga u 12. je i sam zabio na sebi svojstven način. No, onda je nezgodno pao na lakat i za njega je utakmica bila završena.

Nekoliko mu je minuta ukazivana pomoć na terenu i pored aut-linije, čak se želio i vratiti u igru nakon što su mu fizioterapeuti stavili zavoj oko ruke i bandažirali mu bolan lakat.

No, naposljetku je vidio da ne može pa se zaputio u svlačionicu te na dodatne pretrage na kojima je utvrđena fraktura podlaktice. Da bi Barcelona nedugo nakon toga i službeno potvrdila da ga neće biti tri tjedna.

U tom periodu Katalonci igraju niz bitnih utakmica, a bit će lišeni pomoći svog najboljeg igrača. Pa donosimo koje će to sve utakmice propustiti Argentinac.

Koje će utakmice propustiti Messi?

Barcelona - Inter (Liga prvaka, 24. listopada)

Momčad Ernesta Valverdea vraća se na europsku scenu u srijedu nakon što su dobili prve dvije utakmice u skupini B Lige prvaka. Inter je također maksimalan u uvodna dva kola pa će biti pravi ispit za Barcu, pogotovo bez njenog talismana...

Barcelona - Real Madrid (Primera, 28. listopada)

Bez ikakve sumnje najveća utakmica koju će Messi propustiti je el clasico sljedeće nedjelje. Neovisno o tome kako će proći u Ligi prvaka protiv Viktorije iz Plzena na domaćem terenu, Modrić i društvo će na Camp Nou stići očajnički tražeći pobjedu jer su u zadnja četiri ligaška kola doživjeli tri poraza. Glasine kažu da je to biti ili ne biti za Realovog trenera Julena Lopeteguija, a Messi će prvi put nakon 11 godina propustiti veliki derbi. Je li to Realov strateg dobio najveću mogući slamku spasa?

Cultural Leonesa - Barcelona (Kup kralja, 31. listopada)

Barcelona obranu osvojenog kupa počinje krajem mjeseca. No u ovoj utakmici se izostanak Messija ne bi trebao osjetiti previše jer ih čeka trećeligaš Cultural Leonesa. Čak i da dožive nekakav šokantan poraz, imaju priliku za popravni u uzvratu koji je na rasporedu u prosincu.

Rayo Vallecano - Barcelona (Primera, 3. studenog)

Uz pretpostavku da Rayo neće doživjeti nekakav drastičan skok u formi u sljedeća dva tjedna, Barcelona bi se i u ovoj utakmici trebala moći snaći bez Messija. Posljednji posjet Vallecasu, u ožujku 2016., završio je pobjedom 5:1. No, treba reći da je Messi tom prilikom zabio - hat-trick.

Inter - Barcelona (Liga prvaka, 6. studenog)

Ostaje za vidjeti kako će izgledati Barcelonina skupina u Ligi prvaka prije puta na San Siro, ali nema sumnje da će ovo biti najteže gostovanje Katalonaca prije nokaut faze.

Barcelona - Betis (Primera, 11. studenog)

Ako uzmemo u obzir da je okvirni vremenski rok povratka tri tjedna, velike su šanse da će propustiti i dolazak Betisa na Camp Nou jer ta utakmica pada točno 21. dan od ozljede i uoči sljedeće reprezentativne stanke. Osim toga, Betis nije na Camp Nou slavio ni u jednom natjecanju od kolovoza 2005.