Fešta u Francuskoj: Zizou zabio iz slobodnjaka u spektaklu, za Svijet nastupio i - Bolt!

Osvježeno
Komentari()
U proslavi 20 godina od svjetskog naslova, generacija '98 pobijedila je 3:2 selekciju svijeta za koju su zaigrali brončani Stanić, Šimić i Bilić

Spektakl u Nanterreu! Francuska ovih dana obilježava 20 godina od osvajanja naslova svjetskog prvaka, a za tu su priliku organizirali utakmicu svoje zlatne generacije predvođene Zidaneom, Henryjem, Desaillyjem, Thuramom... sa svjetskim zvijezdama. Svi su se Francuzi pojavili na "prozivci" osim izbornika Didiera Deschampsa koji je u Rusiji te Davida Trezegueta.

Iako je rezultat u ovakvim revijalkama nebitan, zlatni trikolori su pokazali da nisu zaboravili igrati nogomet. U ljepotici od utakmice pobijedili su selekciju svijeta 3:2. Pogotke su postigli Henry, Zidane i Candela, dok su za "goste" strijelci bili Morientes i Mendieta.

Povele su svjetske zvijezde preko Morientesa , da bi izjednačenje donio Henry.

A onda je publiku na noge digao veliki Zinedine Zidane ! Zanimljivo, osim što je pogodak za 2:1 zabio na sebi svojstven način - iz slobodnjaka, Zizou je svladao engleskog vratara Davida Jamesa, baš kao na Euru 2004. godine kad mu je isto zabio iz slobodnog udarca!

Izjednačio je Mendieta , da bi pobjedu Francuskoj donio Candela.

No utakmica je prštala od lijepih poteza i akcija.

Lizarazu je pak pokazao da nije zaboravio - udarati!

A na kraju je ušao i vratar Barthez, ali u ulozi - igrača!

Inače, za reprezentaciju svijeta nastupila su i tri brončana vatrena - Stanić , Bilić i Šimić . Potonji u prvom sastavu. A zaigrao je i - Usain Bolt!

Francuska '98: Barthez - Thuram, Blanc, Desailly, Lizarazu - Karembeu, Petit, Djorkaeff, Zidane - Henry, Guivarc'h. Zamjene (svi su ušli): Lama, Charbonier, Candela, Djetou, Leboeuf, Boghossian, Lamouchi, Vieira, Pires, Ba, Dugarry, Diomede. Izbornik: Aime Jacquet.

Svijet: Toldo - Zenoni, Šimić, Aldair, Saveljić - Tommasi, Davids, Stojković - Eto'o, Vieri, Stoičkov. Zamjene: James, Bilić, Issa, Ntampizas, Mendieta, Stanić, Karagounis, Morientes, Patrick Kluivert i - Usain Bolt! Izbornik: Arsene Wenger.

A dok su se neke od reprezentacija već dobrano aklimatizirale na svoj smještaj u Rusiji , momčadi iz posljednje skupine H danas su tek odradile posljednje provjere pred SP u svojim matičnim zemljama.

Najbolje rangirana reprezentacija skupine Poljska je, na svom nacionalnom stadionu u  Varšavi , s visokih 4:0 savladala slabašnu Litvu .

Junak pobjede bijelo-crvenih bio je Robert Lewandowski . Napadač njemačkog Bayerna zatresao je mrežu u 19. i 33. minuti.

U drugom dijelu prednost domaćeg sastava povećao je Kownacki u 71. minuti, a konačan rezultat djelo je  Blaszczykowski koji je u 82. minuti bio precizan s bijele točke.

Uspješan je bio i Japan koji je s 4:2 bio bolji od Paragvaja .

Samuraji, koji se za Rusiju pripremaju u Innsbrucku , šokirani su u 32. minuti kada je za Južnoamerikance bio precizan Romero .

No onda je uslijedio veliki preokret donedavne momčadi Vahida Halilhodžića - Inui je bio precizan u 51. i 63., a vodstvo ratnika iz Zemlje izlazećeg sunca povećao je Santander nesretnim autogolom u 77. minuti.

U samoj završnici susreta vidjeli smo dva gola - u 90. je Ortiz smanjio za Paragvaj, da bi Kagawa u prvoj minuti sudačke nadoknade potvrdio slavlje svoje ekipe.

Ibrahimović pobijedio Rooneyja: proglašen za najbolje pojačanje MLS-a!
Veliki Jürgen ima nasljednika: Jonathan Klinsmann postao A reprezentativac
Englezi pokrenuli istragu protiv svog reprezentativca zbog klađenja!