Jedvaj golom osigurao Bayeru proljeće! Užasna ozljeda Welbecka

Osvježeno
Komentari()
Benković je igrao 90 minuta u važnoj pobjedi Celtica nad Leipzigom, Halilović nije ulazio kod Milana, dok je Ozobić ušao u 80. u pobjedi Qarabaga

Bayer Leverkusen slavio je u derbiju skupine A nad Zürichom 1:0, a pogodak odluke postigao je hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj u 60. minuti. Bio je to gol vrijedan preuzimanja prvog mjesta u skupini. Bivši dinamovac zaigrao je na poziciji desnog stopera, a u igri je proveo čitav susret.

Arsenal na svom Emiratesu nije uspio nastaviti stopostotan niz u Europi. Sporting iz Lisabona izdržao je sve napade momčadi Unaija Emeryja i uspio sačuvati nulu u Londonu. Učinio je to bez pomoći bivšeg igrača Rijeke Stefana Ristovskog koji se oporavlja od ozljede. No utakmicu je obilježila užasna ozljeda Dannyja Welbecka koji je već u 30. minuti napustio teren na nosilima, ali i s maskom za kisik na licu nakon što mu je stradao gležanj...

Ni drugi velikan u večernjim utakmicama nije došao do punog plijena. Milan je na gostovanju kod Betisa u Sevilli remizirao 1:1. Štoviše, spašavali su se od poraza nakon što je Lo Celso u 12. minuti doveo domaćine u vodstvo. Suso je u 62. izjednačio i rezultat se do kraja više nije mijenjao. Alen Halilović nije ulazio u igru kod crveno-crnih.

A loša je vijest zatekla sve pristaše Milana uoči utakmice. Biglia se podvrgnuo operaciji i izbivat će s terena najmanje četiri mjeseca. A u samom susretu je došlo do sudara Kessieja i Mussachija. Potonji je na nekoliko sekundi izgubio svijest i iznesen je na nosilima u 83. minuti te više nije ulazio.

Celtic je došao do super važne pobjede nad Red Bull Leipzigom (2:1). Domaćine je u vodstvo doveo Tierney u 11. minuti, a čim je Red Bull izjednačio u 79. Augustina, u istoj je minuti Celtic opet poveo golom Edouarda! Filip Benković ponovo je zauzeo svoje mjesto u srcu Celticove obrane, igrao 90 minuta i pritom zaradio žuti karton zbog naguravanja u 35. minuti.

U domaćem remiju Bordeauxa sa Zenitom (1:1) Toma Bašić je bio izvan konkurencije kod domaćina. A u najefikasnijoj utakmici večeri, Salzburg je slavio kod Rosenborga sa čak 5:2 no u toj golijadi nije sudjelovao Pongračić . Cijeli je susret odgledao s klupe.

Filip Ozobić je pak ušao u 80. minuti u gostujućoj pobjedi Qarabaga kod Vorskle 1:0.

Skupina A

• Bayer Leverkusen - Zürich 1:0 (Jedvaj 60)

Skupina B

• Rosenborg - Salzburg 2:5 (Adegbenro 52, Jensen 62 / Minamino 6, 20, 45, Gulbrandsen 37, Hovland 57 - ag)
  • Celtic - Leipzig 2:1 (Tierney 11, Edouard 79 / Augustin 79)

Poredak:

1. Salzburg 12
  2. Lepzig 6
  3. Celtic 6
  4. Rosenborg 0

Skupina C

• Bordeaux - Zenit 1:1 (Kamano 35 - 11m / Zabolotnji 72)

• Arsenal - Sporting 0:0
  • Vorskla - Qarabag 0:1 (Abdulajev 13 - 11m)

Poredak:

1. Arsenal 10
  2. Sporting 7
  3. Vorskla 3
  4. Qarabag 3

Skupina F

• Betis - Milan 1:1 (Lo Celso 12 / Suso 62)
  • Olympiakos - Dudelange 5:1 (Torosidis 6, Fortunis 15, 36, Christodulopulos 26, Fetfatzidis 71 / Sinani 69)