Drama u polufinalu Cope Libertadores: VAR pogurao River, suca štitili specijalci!

Osvježeno
Komentari()
'Radije bih izgubio 5:0 nego ovako! Ne mogu kriviti suca na terenu, ali mogu one koji prate VAR. Pa tko je bio zadužen za VAR? Možda Stevie Wonder?'

River Plate je prvi finalist ovogodišnjeg Copa Libertadoresa, a polufinalna utakmica protiv Gremija je završila pravom dramom.

Argentinci su slavili 2:1 u Porto Alegreu i dalje su prošli zahvaljujući postignutom golu više u gostima. Leonardo je zabio u 36. minuti za vodstvo Gremija, a iako je u 81. minuti Rafael Borre zabio za 1:1, Brazilci su imali sve na svojoj strani.

Sve do 86. minute kada je Bressan igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudac Andres Cunha nakon pregleda VAR-a, dosudio penal za River.

I tada je krenula drama.

Gremio River Copa Libertadores 30102018

Bressan je dobio drugi žuti karton, ali nije htio mirno napustiti teren, krenuo je povlačiti glavnog suca za dres. Uskoro su mu se priključili i ostali iziritirani suigrači pa su na teren morali ući i specijalci kako bi zaštitili suca Cunhu.

Pity Martinez je na kraju napokon uspio izvesti penal i zabiti u petoj minuti nadoknade, a utakmica je produžena za čak 14 minuta.

Comemoração Gonzalo Martínez Grêmio River Plate 30102018

Igrači i trener Gremija nisu se smirili ni nakon utakmice, a posebno ih je naljutio prvi gol Rivera za kojeg smatraju da je neregularan. Tvrde da je tijekom napada Borre igrao rukom.

"Radije bih izgubio 5-0 nego ovako! Ne mogu kriviti suca na terenu, ali mogu one koji prate VAR. Pa tko je bio zadužen za VAR? Možda Stevie Wonder? Svi drugi su vidjeli tu ruku," grmio je nakon utakmice trener Gremija Renato Portaluppi.

River će protivnika u finalu saznati nakon uzvratne utakmice Boce Juniors i Palmeirasa. Ako Boca zadrži prednost iz prve utakmice od 2:0, prvi put u povijesti će se ovi ljutiti argentinski rivali susresti u finalu Cope Libertadores.

Brekalo: Ovaj dres ne dam nikome! A lažnjak Ceballosu nisam registrirao
Nogomet LIVE na TV-u: Sve utakmice koje možete gledati idućih dana
Hazard o Zlatnoj lopti: Ja je ne zaslužujem, a Modrić je loš nakon SP-a!
Brazil slavio iz dvojbenog penala, Neymar ušao u odabrano društvo
Lloris spasio svjetske prvake od blamaže, Nizozemci poslali Njemačku u niži rang!