PSG do naslova sa stilom: Sedmica u Subašićevoj mreži, matirao ga čak i njegov Falcao!

Komentari()
Portu derbi i vrh, Celticu Old Firm, Pjaca ušao u slavlju protiv Dortmunda, Leko poražen, visoke pobjede Salzburga i Rapida

Ono što se već odavno znalo, danas je i službeno matematički potvrđeno - Paris Saint Germain je novi prvak Francuske!

Sastav iz grada svjetlosti je u derbi utakmici 33. kola Ligue 1 deklasirao Monaco s ogromnih 7:1 te je time pobjegao momčadi iz kneževine na nedostižnih 17 bodova razlike čime je osigurao svoj peti naslov u zadnjih šest sezona.

S novih sedam pogodaka PSG je postao prva momčadi iz liga petice koja je došla do brojke od 100 ovosezonskih ligaških pogodaka.

Parižani su stvarno nemilosrdni prema momčadi Danijela Subašića - u zadnjih 6 susreta gol razlika je 20:4 u korist momčadi iz glavnog grada.

Golijadu na Parku prinčeva otvorio je Lo Celso u 15. minuti.

Samo dvije minute kasnije Cavani je povisio na 2:0, a u 20. minuti je već bio tri razlike - Di Maria je lobom matirao hrvatskog golmana. Urugvajski se napadač ovim pogotkom izjednačio sa Zlatan Ibrahimovićem na mjestu najboljeg ligaškog strijelca novog francuskog prvaka, obojica imaju po 113 golova na svom kontu.

Do kraja prvog dijela vidjeli smo još po jedan gol na obje strane - Lo Celso je zabio svoj drugi, a Lopes je obranio čast Monaca.

Nastavak je produžio agoniju gostiju - u 58. je ponovno precizan bio Di Maria.

Do kraja susreta igrači Monaca uspjeli su si zabiti i sami. Vlastitu je mrežu u 76. minuti pogodio Falcao.

Posljednji gol na susretu djelo je Draxlera četiri minute prije isteka regularnog dijela.

Danas su još odigrana dva susreta Ligue 1.

Bordeaux je s 3:1 bio uspješan na gostovanju kod Montpelliera. Za žirondince su zabijali Braithwaite (9.), Kamano (49.) i Meite (78.), dok je za domaći sastav utješni pogodak zabio Skhiri (88.).

U posljednjoj minuti regularnog dijela Montpellier je promašio najstrožu kaznu - neprecizan je s bijele točke bio Camara.

U utakmici s čak pet pogodaka Marseille je s 3:2 slavio kod Troyesa te time ostao u utrci za drugo mjesto.

Domaći sastav čak je dva puta vodio, ali ekipa s juga Francuske dva puta se vratila, a onda i postigla pogodak za sva tri boda.

Lista strijelaca počela se puniti vrlo rano - Grandsir je doveo Troyes u vodstvo već u 1. minuti. Samo deset minuta kasnije prednost domaćeg sastava već je bila neutralizirana kada je pogodio N'Jie.

Nova prednost Troyesa stigla nam je u 48. minuti preko Nivesa, a za 2:2 zabija Mitroglou u 75. minuti.

Sva tri boda Olympiqueu donosi Thauvin deset minuta kasnije.

U derbi susretu 30. kola njemačke Bundeslige drugoplasirani Schalke je s 2:0 bio bolji od Borussije iz Dortmunda .

U susretu koji je obilovao neiskorištenim prigodama, prvu prigodu imao je Burgstaller u 13. minuti, ali udarac napadača rudara nije pronašao put do okvira gola.

Jedanaest minuta kasnije iz slobodnog je udarca pokušao Reus , ali Farhmann odličnom obranom potvrđuje sjajnu ovosezonsku formu. U smiraju prvog dijela priliku za domaći sastav  propustio je Konopljanka.

Nastavak je otvoren vodstvom momčadi iz Gelsenkirchena. Igrala se 50. minuta kada je kontru Schalkea lijepim udarcem završio Konopljanka .

Nakon primljenog pogotka žuto-crni su jurnuli prema naprijed. Prilike za momčad Petera Stogera nisu iskoristili Reus, Schurrle i Batshuayi, a najveću je šansu imao Pulisic u 71. minuti.

Po nepisanom nogometnom pravilu kazna je stigla u 82. minuti kada je Naldo fantastičnim slobodnjak zapečatio sudbinu dortmundske momčadi.

Marko Pjaca igrao je od 74. minute, a napadač dortmundskog sastava Michy Batshuayi pretpio je lom zgloba te će neko vrijeme izbivati s travnjaka.

U drugom nedjeljnom bundesligaškom dvoboju Werder i Leipzig odigrali su 1:1.

Sastav iz Bremena poveo je preko Moisandera u 28. minuti, a bod bikovima donosi Lookman u 50. minuti.

Polufinale škotskog FA kupa donijelo nam je veliki Old Firm . U najvećem derbiju škotskog nogometa Celtic je s visokih 4:0 potopio Rangers .

Bhoysi su potpuno nadigrali svoje glasgovske rivale, a mrežu gostiju na Celtic Parku načeo je Rogić u 22. minuti. Osam minuta kasnije već je bilo 2:0 - strijelac je bio McGregor .

Novo slavlje katoličkom dijelu grada donio je Dembele panenkom iz kaznenog udarca u 52. minuti, da bi konačan rezultat postavio Ntcham iz novog jedanaesterca dvanaest minuta prije isteka regularnog dijela.

Jozo Šimunović ostao je na klupi domaćeg sastava.

Veliki portugalski derbi završio je minimalnom (1:0) pobjedom  Porta na gostovanju kod Benfice u samoj završnici susreta!

U lošoj utakmici u kojoj su gosti iz Porta bili bolji protivnik za sva tri boda zaslužan je Hector Herrera koji je bio precizan u 90. minuti.

Ovom su pobjedom zmajevi preuzeli vrh tablice preskočivši svog lisabonskog protivnika te sada imaju dva boda više od Benfice.

Mario Pašalić ušao je u 77. minuti, a Spartak je izgubio s 2:1 kod Urala, te ostao pet bodova iza Lokomotiva. Ćorluki se smiješi naslov prvaka...

U derbiju trećeg kola lige za prvaka belgijskog prvenstva Anderlecht je s 1:0 bio bolji od Club Bruggea .

Sastav iz Bruxellesa pobijedio je zahvaljujući golu  Teodorczyka u 52. minuti te se tako prednost crno-plavih koje vodi hrvatski stručnjak Ivan Leko istopila na samo tri boda.

U Austriji je kompletirano 30. kolo.

Red Bull Salzburg je na krilima europskog uspjeha deklasirao Admiru s 6:2.

Stoperski par bikova činili su hrvatski nogometaši Duje Ćaleta-Car i Marin Pongračić .

U bečkom derbiju Rapid je s visokih 4:0 pobijedio Austriju .

Poredak austrijske Bundeslige: salzburg 68, Sturm 60, Rapid 52, LASK 51...

Komentar: Arsenal je nakon godina beznađa napokon lepršav, prekrasan i - opasan!
Lukaku uoči Juventusa nahvalio Mourinha: Napokon je sve na svom mjestu!
Ronaldo je Mourinhu zabio tek jednom u 14 utakmica!
Trener Leicestera se izrugao sucu: Vardyja je bolio trbuh, dobio je proljev od suca
Hrvat iz Trnave za Goal: Nemamo pojačanja za Dinamo! A utakmica će biti kao - prijateljska