Vijesti Rezultati uživo
Bundesliga

Borussia doživjela prvi poraz! Milan kiksao, Man. City tek nakon penala u polufinale kupa

22:40 CET 18. 12. 2018.
MARCO REUS BORUSSIA DORTMUND
Halilović, Andrijašević, Sosa i Brekalo ostali su bez minuta u večerašnjim utakmicama svojih momčadi, Bakayoko dobio dva žuta u tri minute

Večeras su odigrane četiri utakmice 16. kola njemačke Bundeslige, a veliko iznenađenje priredila je Fortuna Dusseldorf koja je kod kuće slavila 2:1 pobjedu protiv Borussije Dortmund! I time omogućila Bayernu da u sutrašnjem okršaju s RB Leipzigom smanji zaostatak na šest bodova za prvoplasiranom Favreovom momčadi kojoj je ovo bio prvi poraz u Bundesligi ove sezone!

Fortuna, inače 15. plasirana momčad koja je nedavno odigrala 3:3 s Bayernom, povela je u 22. minuti preko Lukebakija nakon kontre. A da se gostima crno piše bilo je jasno u 56. minuti kada pogađa Zimmer i golčinom u rašlje postavlja 2:0!

Nadu Borussiji vraća Alcacer u 81. minuti pogodivši glavom iz peterca, no Favreova družina nije uspjela doći do pozitivnog rezultata te je njena prednost na vrhu smanjena na šest bodova koliko zaostaje Borussia Monchengladbach.

A upravo je drugoplasirana momčad njemačkog prvenstva u ranije igranom susretu s 2:0 slavila protiv Nurnberga pred svojim navijačima. Hazard je u 45. promašio penal za Borussiju, no iskupio se golom već u 47. minuti, dok je Plea u 86. postavio konačan rezultat.

Hertha i Augsburg odigrali su 2:2, a Wolfsburg je kod kuće s 2:0 slavio protiv Stuttgarta golovima Guilavoguija (24.') i Wegrhorsta (44.'). U pobjedi protiv bivše momčadi nije sudjelovao Josip Brekalo, a na gostujućoj klupi sjedio je Borna Sosa koji nije ulazio u igru.

Manchester City je kod Leicestera tek nakon penala ostvario prolaz u polufinale engleskog kupa. U regularnom dijelu bilo je 1:1 nakon što su gosti poveli u 14. minuti golom De Bruynea, a lisice izjednačile preko Albrightona u 73. minuti.

O pobjedniku je odlučila jutrija jedanaesteraca pri čemu je za goste promašio Sterling u drugoj seriji, a Leicesterovi izvođači bili su neprecizni čak tri puta!

U drugoj utakmici polufinale je izborio trećeligaš Burton koji je s 1:0 slavio kod Middlesbrougha golom Hesketha iz 48. minute.

Milan je u posljednjem susretu 16. kola Serie A upisao novi kiks remiziravši 0:0 kod Bologne.

Gattusova momčad dominirala je u posjedu, no redala je uglavnom jalove napade koji nisu ozbiljnije ugrozili domaćeg vratara, a najbolju priliku imao je Calhanoglu koji je u 54. topovski tukao centimetar pored vratnice.

Gostima je dodatno otežao drugi žuti karton za Bakayoka u 76. minuti, zarađen samo tri minute nakon prve javne opomene, te je Milan s igračem manje bio uglavnom orijentiran na defenzivu koja im je donijela - tek bod. Alen Halilović nije ulazio s klupe.

U Ligue 1 odigrana je samo jedna utakmica 18. kola u kojoj je Caen kod kuće s 2:1 bio bolji od Toulousea.

A PSG je s ponešto više muke od očekivanog u osmini finala Liga kupa izborio prolaz protiv Orleansa kojeg je u gostima svladao s 2:1. Cavani je doveo goste u vodstvo u 41. minuti, a drugoligaška momčad izjednačila preko Lopyja u 69.. Tek u 81. Diaby je zabio za prolaz parižana u četvrfinale.

Franko Andrijašević s klupe je odlgedao 3:1 pobjedu Genta kod St. Truidena.