Bišćan Olimpiji donio titulu pa mu igrači napravili šou na presici! Ludilo u gradu

Komentari()
NK Olimpija
Olimpija je naslov osvojila s pet Hrvata u momčadi, Bišćan treći hrvatski trener s naslovom prvaka u sezoni, glavnim trgom orilo se njegovo ime

Igor Bišćan donio je Olimpiji šesti naslov prvaka Slovenije remijem kod Domžala (1:1)!

Domžale su povele u 67. minuti golom Bizjaka , a bod vrijedan naslova prvaka postigao je Konaveter tek  u 81. minuti uspješno realiziravši jedanaesterac koji je dosudio internacionalni sudac Damir Skomina.

Susret je u 90. minuti morao biti prekinut zbog ulaska velikog broja ljubljanskih navijača u teren pa je slavlje odgođeno za više od deset minuta kada je sudačka nadoknada napokon mogla biti odigrana.

Za Domžale su nastupila tri Hrvata: Petar Franjić, Dario Melnjak i Marko Alvir, dok su 90 minuta u redovima prvaka odigrali Dario Čanađija , Danijel Miškić i Dino Štiglec ,  Leon Benko susret je odgledao s klupe, a Filip Uremović bio je van zapisnika.

Mariboru tako ništa nije značila 2:0 pobjeda protiv Gorice kojom je na kraju osvojio istovjetnih 80 bodova jer je Olimpija bolja u međusobnim ogledima s dvije pobjede i jednim remijem.

Bišćan je upravo u prošlom kolu ostvario jednu od najvažnijih pobjeda sezone kada je kod Maribora slavio s 3:2 pobjedničkim golom u posljednjoj minuti čime je u dramatičnoj završnici prvenstva vratio naslov prvaka Olimpiji nakon dvije godine posta!

Time je postao treći hrvatski trener koji je osvoji jednu europsku (inozemnu) ligu ove sezone nakon što je Belgiju pokorio Ivan Leko s Club Bruggeom te Dean Klafurić , prijašnji pomoćnik Romea Jozaka, s varšavskom Legijom u Poljskoj.

A koliko su ga u Olimpiji zavoljeli u proteklih godinu dana koliko sjedi na ljubljanskoj klupi, najbolje oslikava video s presice poslije utakmice na koju su upali igrači i Bišćana - okupali u ludom slavlju!

Veselo je bilo i kasnije na glavnom trgu kojim se, uz brojne dimne bombe i baklje, orilo "Igor Bišćan! Igor Bišćan!"