Anderlecht kiksao uoči Dinama, Fener tone sve dublje, slavlje Wolvesa u zadnjoj minuti

Komentari (0)
Diogo Jota, Wolverhampton Wanderers
Kriza Stuttgarta produbljena je visokim porazom kod Borussije (M), Elez nastupio u remiju kod Mainza, igrali i Uremović, Barišić, Kulenović...

Od susreta 16. kola engleske Premier lige danas je na rasporedu bio tek ogled na St. James Parku između Newcastlea i Wolverhamptona u kojem su vukovi slavili s 2:1.

Momčad Nuna Espirita Santa povela je u 17. minuti golom Jote, a domaćin je izjednačio u 23. preko Ayozea Pereza. U 57. Newcastle ostaje s igračem manje uslijed isključenja Yedlina, a Wolvesi su terensku premoć iskoristili tek duboko u sudačkoj nadoknadi kada Doherty u 90+4. minuti postiže pobjednički gol.

U Bundesligi su odigrane dvije utakmice 14. kola. Mainz je kod kuće remizirao s Hannoverom 1:1. Gosti su poveli u 12. golom Weydandta, a Brosinski je s bijele točke zabio za remi u 89. minuti. Josip Elez nastupio je za Hannover od 79. minute.

U drugoj utakmici Borussija Monchengladbach bila je uvjerljiva protiv Stuttgarta koji je kući otišao s tri gola u mreži (3:0) i dodatno produbio krizu padom na 16. poziciju.

Pobjedu Borussiji donijeli su Raffael (69.'), Neuhaus (77.') i autogol Pavarda iz 84. minute, samo minutu nakon što je njegova momčad ostala bez isključenog Thommyja.

U 17. kolu Ligue 1 vidjeli smo dva remij: Strasbourg je podijelio bodove s Caenom (2:2), a drugoplasirani Lille s Reimsom (1:1).

Anderlecht, idući Dinamov suparnik u Europi, na svom je terenu odigrao 1:1 s Charleroijem. Momčad iz Bruxellesa povela je u 47. Amuzujevim golom, a dva boda otkinuo im je Benavente pogodivši s 11 metara u 89. minuti. Ivan Santini odigrao je cijeli susret i požutio u 27. minuti.

A Fenerbahče je dotaknuo 'novo dno' visokim 0:3 porazom kod Akhisara čime je pao na 16. poziciju koja vodi u drugu ligu! Turskoj momčadi božićne praznike može uljepšati tek činjenica da su završili drugoplasirani iza Dinama te će na proljeće igrati šesnaestinu finala Europske lige.

Filip Uremović igrao je u 2:1 pobjedi Rubina kod Zenita, a Sandro Kulenović ušao u 65. minuti u Legijinom remiju bez golova (0:0) kod Lechije. Domagoj Antolić nije nastupio zbog ozljede.

Remizirao je i Rangers kod Dundeeja (1:1) i to bez Hrvata u početnoj postavi. Barišić je ušao u 57. minuti, a Katić ostao na klupi.

Josip Radošević igrao je do 83. minute u pobjedi Brondbyja kod Vejlea (2:1), a Ante Erceg ostao je na klupi. Lovre Kalinić branio je u 2:0 pobjedi Genta protiv Eupena.