Rakitić opet presudio! Hrvatska jedanaestercima otišla u polufinale Svjetskog prvenstva!
Opet drama, no vatreni idu u polufinale gdje ih čeka Engleska... Nakon što je vratio Rusiju u igru u 115. minuti, Fernandes je promašio jedanaesterac

Hrvatska  je u polufinalu Svjetskog prvenstva! Nakon 120 minuta na semaforu je stajalo 2:2 što je značilo da ponovno idemo u dramu jedanaesteraca, a tamo je ponovno presudio, tko drugi nego - Ivan Rakitić zabivši posljednji jedanaesterac za pobjedu vatrenih!

Odmah u drugoj minuti zaprijetili su domaćini Hrvatskoj, u nekoliko dodavanja riješili hrvatsku obranu, no udarac Čeriševa nije stigao do hrvatske mreže.

russia croatia - danijel subasic artem dzyuba - world cup - 07072018

Nije dugo trebalo do ponovne prijetnje Rusije, no nasreću silovit udarac Džjube blokirao je Lovren.

Ubrzo je uzvratio hrvatski lav - Ante Rebić . U šestoj minuti s lakoćom je otresao svog braniča te iz mrtvog kuta zapucao na gol, no Akinfejev je bio spreman, a niti minutu nakon opet je zaprijetio Rebić , ovaj put glavom, no lopta je otišla preko okvira gola.

U 11. minuti izvrstan ubačaj bio je namijenjen Mandžukiću , no hrvatski napadač loše je dočekao loptu te je poslao visoko u zrak.

Opet se Rebić poigrao s ruskom obranom te izborio slobodnjak s 19-ak metara koji je izveo Ivan Rakitić , no loptu je poslao preko gola.

Brzi ubačaj Vrsaljka dočekao je Perišić , no nezgodnu je loptu zahvatio tek u padu te je njegov udarac glavom otišao pored vrata.

Denis Čerišev se u 32. minuti izvrsno riješio svojih braniča te s dvadesetak metara uputio savršen udarac u hrvatska vrata te donio prednost Rusiji 1:0 .

russia croatia - denis cheryshev - world cup - 07072018

Nije Hrvatskoj dugo trebalo da odgovori domaćinima! U 40. minuti izvrstan prodor Mandžukića po lijevoj strani rezultirao je preciznim ubačajem za Andreja Kramarića koji glavom zabija pogodak za 1:1 ! Do kraja poluvremena nije bilo većih prilika pa su momčadi podjednake otišle na predah.

russia croatia - world cup - 07072018

U 50. minuti u lijepoj je poziciji dobio loptu Andrej Kramarić , no previše kompliciranja nije dovelo do pogotka, a nakon toga u prilici se našao i Modrić, no on je bio potpuno neprecizan.

Tek dvije minute kasnije opet je ruskim vratima zaprijetio Krama, i to ovaj put škaricama, međutim udarac je bio preslab te ga je Akinfejev mirno dočekao.

Prvi taktički potez povukao je Sergej Čerčesov, koji je iz igre izvukao Samedova u 54. minuti te ga zamijenio s Aleksandrom Erokhinom .

Pokušao je u 58. minuti susreta iz daljine Rusima zaprijetiti Rebić , no njegov je udarac otišao daleko preko gola.

Kakvu je šansu imao Ivan Perišić ! Sam se našao pred golom u 60. minuti, no nekako je uspio pogoditi stativu njemu udaljenije strane te promašiti praktički cijeli gol!

Zlatko Dalić nije puno čekao, te je Perišića tek tri minute nakon njegovog promašaja premjestio na klupu, a u igru je ubacio Marcela Brozovića , te vratio formaciju s tri klasična veznjaka. Ubrzo nakon toga na klupu je preselio i ruski strijelac Čerišev, a umjesto njega ušao je još jedan napadač - Smolov , čime je Rusija prešla u ofenzivniju formaciju.

Zamalo je prva ruska zamjena došla do pogotka. Erokhim je imao previše prostora pred golom, no njegov udarac glavom u 72. minuti otišao je preko gola.

Povukao je Dalić još jedan potez. Lijeva strana hrvatske obrane previše je plivala, pa je strateg vatrenih odlučio Strinića preseliti na klupu, a umjesto njega u igru je ušao Pivarić.

russia croatia - josip pivaric ivan strinic zlatko dalic - world cup - 07072018

Do dobrih su prilika stigli u 76. minuti Modrić i Vrsaljko, no oba njihova udarca blokirali su ruski braniči.

Primijetio je ruski izbornik da Hrvatska ima previše prostora u veznom redu, pa je reagirao na to izvođenjem Džjube i uvođenjem Jurija Gazinskog .

Nisu kockasti uspjeli doći do većih prilika kroz period od desetak minuta, pa je Dalić brzo reagirao i uveo još jednog veznjaka - u igru je u 88. minuti ušao Mateo Kovačić , a na klupu je otišao Andrej Kramarić.  Niti minutu nakon toga ozlijedio se Subašić, koji je jedva nastavio igru.

Radila je Hrvatska presing na rusku obranu u nadoknadi, no zamalo je to sve bilo uzalud kada je u četvrtoj minuti nadoknade do lopte došao Smolov te iz mrtvog kuta uputio opasan udarac koji je zaustavio Subašić. Igraju se produžeci!

U sedmoj minuti prvog produžetka zbog ozljede igru je napustio Vrsaljko, a zamijenio ga je Vedran Ćorluka . Vatreni su sada u problemima, jer uz lošu igru u produžetku, ozlijeđen je i Subašić, no trenutačno igra usprkos bolovima.

Nakon što se radi greške Ćorluke Hrvatska jedva obranila, Domagoj Vida u 101. minuti donio je vodstvo vatrenima 2:1!!! Nakon kornera Modrića hrvatski branič došao je do lopte i sretno glavom progurao loptu kroz trojicu igrača te zabio iznimno važan pogodak!

Mogla je Rusija uzvratiti četiri minute kasnije, no Erokhimov udarac glavom prošao je pored gola.

Kakva obrana Subašića! U 112. minuti volej na hrvatska vrata uputio je Kuzjajev , no Subašić je primirio njegov siloviti udarac i zadržao vodstvo vatrenih! Niti minutu nakon opet je opasno zaprijetila Rusija, i opet je bio spreman Subašić da loptu Smolova preusmjeri dalje od gola.

U 114. minuti Pivarić je naivno igrao rukom te donio slobodnjak Rusima na opasnoj poziciji, a Dzagoev je ubacio Fernandesu koji je glavom perfektno uputio loptu u mrežu za 2:2.

russia croatia - mario fernandes - world cup - 07072018

Opet Hrvatsku čuva Suba! U 119. minuti udarac iz daljine Romana Zobnina brzom reakcijom je obranio hrvatski vratar te održao kockaste na životu.

Kakva je ovo šansa bila... U prvoj i jedinoj minuti nadoknade drugog produžetka izvrsna je lopta išla Brozoviću , no on je sporom reakcijom zakasnio te su Rusi opet došli do posjeda. Pucaju se jedanaesterci!

Hrvatska je nakon bacanja novčića birala redoslijed pucanja, a kapetan Luka Modrić nije bio siguran trebaju li vatreni pucati prvi, a na kraju smo i Rusima dopustili da pucaju prvi.

Jedanaesterci:

Smolov - Subašić obranio, 2:3 - Brozović, 3:3 - Džagoev, Kovačić - Akinfejev obranio, Fernandes - pokraj gola, 3:4 - Modrić, 4:4 - Ignašević, 4:5 - Vida, 5:5 - Kuzjajev, 5:6 - Rakitić!