Romi rimski derbi, Pastore se ozlijedio, Pellegrini ušao i zabio petom, Kolarov za povijest
Lorenzo Pellegrini Roma Lazio Serie A
Badelj je skrivio slobodni udarac iz kojeg je majstorski pogodio Kolarov, Fazio skrivio gol pa se iskupio

Veliki je rimski derbi na Olimpicu pripao domaćinu, Roma je pobijedila Lazio s 3:1.

Prvo je poluvrijeme obilježila ozljeda Javiera Pastorea, kojeg je u 35. minuti zamijenio Lorenzo Pellegrini, i deset minuta kasnije doveo je Romu u vodstvo pogotkom petom!

Immobile je prije zaprijetio u drugoj minuti, udarac je bio blokiran. Kao i onaj Luisa Alberta u 18. minuti. Pa je udarac oprobao i Caceres.

Edin Džeko imao je u prvom dijelu jedan udarac, u 23. minuti, a minutu kasnije i Pastore.

Immobileov pokušaj u 25. zaustavio je Olsen, a potom opet nekoliko Rominih šansi: Florenzi, pa Nzonzi.

Milan Badelj ušao je u 54. minuti umjesto Parola, a u 55. je Immobile zaprijetio.

U 57. je Džeko pucao pokraj gola, a Lazijeva je obrana očistila pokušaje El Shaarawyja u 59. i Florenzija u 60. minuti, pa je Starosha obranio Pellegrinijev pokušaj.

Džeko je u 62. dobio žuti zbog prekršaja, a u 63. još jednom bio neprecizan.

Lazio je izjednačio u 67. minuti, kada je Ciro Immobile pogodio nakon velike pogreške Fazija, kojem je uzeo loptu na 20-ak metara od gola.

Ali odmah u 71. Roma je ponovno povela. Badelj je prekršajem u opasnoj zoni zaustavio Pellegrinija, dobio žuti karton, a za 2:1 pogodio je iz slobodnog udarca Aleksandar Kolarov. Time je Kolarov postao tek drugi igrač u povijesti koji je u rimskom derbiju zabijao za oba kluba, nakon Selmonssona.

Milinović-Savić opasno je pucao s 25 metara u 81. minuti, Olsen je obranio, a u 84. još se jednom okušao Kolarov, Strakosha je obranio.

U 86. minuti Roma je potvrdila pobjedu: ubacio je Pellegrini, a Fazio glavom pogodio za 3:1.

Džeko je za Romu igrao cijeli susret, Ćorić nije bio u kadru, a za Lazio je Lulić igrao 82 minute, Badelj 35.