Broz skrivio penal za podjelu bodova na Olimpicu, Milan ponovno okrenuo, novi poraz Jurića!
2018-12-02-roma-inter
(C)Getty Images
Hrvatski nogometaš igrao je rukom u kaznenom prostoru, rossoneri pobijedili Parmu, Genoa izgubila od Torina, kiks Lazija kod fenjeraša

Derbi 14. kola talijanske Serie A odigrao se na Olimpicu gdje su Roma i Inter podijelili bodove odigravši 2:2.

U sadržajnoj i napetoj utakmici većinu prvog dijela dominirali su nerazzurri, a takav pristup isplatio im se 37. minuti kada je ubačaj D'Ambrosija u mreže pospremio Keita.

Valja napomenuti kako je rimska vučica bila desetkovana - u kadru za večerašnji ogled nisu bili prvotimci Džeko, De Rossi i El Shaarawy. Ipak, sastav iz vječnog grada došao je do poravnanja u 51. minuti kada prekrasnim udarcem iz daljine Handanovića vara Ünder

No, samo 15 minuta kasnije prednost je opet na strani momčadi Luciana Spallettija - Brozovićevo nabacivanje iz kornera u mrežu glavom posprema Icardi.

Do svog drugog izjednačenje Francescove trupe stigle su u 73. minuti kada naivan potez radi Marcelo Brozović. Srebrni vatreni laktom zaustavlja loptu u kaznenom prostoru, a sudac Rocchi nakon pregleda VAR-a pokazuje na bijelu točku s koje zabija Kolarov.

U trećoj minuti sudačke nadonade živci su popustili na klupi nerazzurra te je bivši trener Rome Luciano Spalletti poslan da se 'hladi' na tribine.

U nepopularnom terminu ručka Milan je na svom San Siru novim preokretom došao do važne pobjede protiv Parme u borbi za europske pozicije. Iako su gosti iz grada sira poveli početkom nastvaka, sastav Gennara Gattusa još je jednom pokazao karakter upisavši sva tri boda.

Nakon jalove dominacije rossonera u prvih 45 minuta, početak nastavka donio je šok. Gosti su poveli u 49. minuti kada je Inglese najbolje reagirao nakon ubačaja Scozzarelle.

Put povratka za crveno-crne trasirao je Cutrone koji je, samo šest minuta nakon primljenog gola, majstorskim volejem s desetak metara vratio stvari na početak.

Veliko slavlje Milana kompletirano je u 71. minuti nakon što je sudac Calvarese uz pomoć VAR-a pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu hladnokrvno je realizirao Kessie.

Franck Kessie AC Milan 2018-19

U 'hrvatskom' dvoboju Frosinone i Cagliari odigrali su 1:1. Od četvorice mogućih, na terenu smo vidjeli samo dva hrvatska nogometaša - Filipa Bradarića i Darija Srnu.

Domaći su poveli golom Cassate u 14. minuti, da bi u 77. bod ekipi sa Sardinije donio Farias. Zadnjih pet minuta regularnog dijela gosti su odigrali s desetoricom jer je drugi žuti karton zaradio Barella.

Torino je na svom stadionu s 2:1 nadvisio Genou koja je upisali četvrti poraz u zadnjih pet utakmica, dok slast pobjede momčad Ivana Jurića nije osjetila u zadnjih osam kola.

Katastrofa za griffone počela je nakon 28. minuta kada je dva žuta kartona zbog naguravanja sa suparnicima u razmaku od samo tri minute sakupio Romulo.

Gosti iz Ligurije čak su i poveli preko Kouamea u 36. minuti, no preokret se dogodio u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Najprije je u drugoj minuti sučevog dodatka izjednačio Ansaldi, da bi u petoj minuti nadoknade s bijele točke pogodio Belotti.

Andrea Belotti Torino Genoa

Sassuolo i Udinese odigrali su susret bez golova, dok je najveće iznenađenje kola priredilo Chievo odigravši 1:1 s Lazijem.

Momčad iz Verone koja uvjerljivo drži zadnje mjesto prvenstvene tablice povela je golom Pellissiera u 25. minuti, a nadu biancocelestima donio je Immobile u 66. minuti.

Ipak, sastav iz vječnog grada nije uspio preokrenuti rezultat te će se morati zadovoljiti s jednim bodom koji bi uvelike mogao poremetiti njihove europske ambicije.