Kakva večer Džeke: srušio odličnog Vlašića s dva gola i asistencijom!
Edin Dzeko, Roma
Vlašić je bio najbolji kod poraženih Rusa, dok je Džeko spasio posao treneru koji ga je kritizirao, Ćorić i Bistrović van zapisnika

Edin Džeko fantastičnom je igrom vodio Romu do 3:0 pobjede protiv CSKA u trećem kolu Ligu prvaka! Bosanski dijamant zabio je dva gola i asistirao za treći i tako razgalio navijače na krcatom Olimpicu koji su još za vikend pretrpili težak poraz.

Roma je, naime, u prošlom kolu Serie A doživjela pomalo sramotan poraz protiv SPAL-a (0:2) te se treneru Eusebiju Di Francescu ozbiljno zatresla stolica, no bh. napadač mu je današnjom fantastičnom praktično spasio posao! I to sve nakon što ga je talijanski trener žestoko kritizirao poručivši mu kako mora srediti psihu da bi počeo kontinuiranije pružati ovakve igre...

Usprkos porazu, fantastičnu večer imao je i Nikola Vlašić koji, više nema nikakve sumnje, igra u životnoj formi! Iako je njegova momčad doživjela težak poraz, mladi Hrvat zadivio je s nizom odličnih poteza, posebice u prvom dijelu.

CSKA je u početnih deset minuta imao dvije vrlo dobre prilike: prvo je Olsen ispod prečke izvadio upasan udarac Chalova, a onda je i vrhunskom intervencijom spriječio i prvi opasniji pokušaj Nikole Vlašića

Ipak, Roma je prva zatresla mrežu. Nakon točno pola sata igre Edin Džeko je primio loptu Pellegrinija te se odlično snašao i samo je proslijedio u gol.

Deset minuta kasnije Vlašić je ponovno u prvom planu kada je nakon lijepe solo akcije snažno pucao izvan šesnaesterca, a Olsen je njegovu loptu izvukao ispod grede i tako spriječio čist gol bivšeg igrača Hajduka. Bio bi to idealan nastavak forme u Ligi prvaka za Vlašića koji je u prošlom kolu srušio Real u Moskvi!

Roma CSKA 23102018

No, domaćin ponovno zabija, u 43. Džeko zabija drugi gol na utakmici, a treba napomenuti kako se radilo o pomalu sumnjivoj situaciji, točnije, o rubnom zaleđu.

A bh. napadač je blistao i u nastavku. I u drugi dio Roma je ušla gladna golova te je 50. minuti Under povisio na 3:0, a Džeko se ovoga puta našao u ulozi asistenta nesebično poslavši povratnu loptu u situaciji u kojoj je mogao doći do hat-tricka!

Bilo je to sve od golova u susretu u kojem je Roma puno lakše od očekivanog došla do punog plijena, a napomenimo kako je Ante Ćorić nakon debija u porazu protiv SPAL-a ostao van zapisnika, kao i Kristijan Bistrović koji je još van kadra Rusa zbog ozljede.