Real mukom protiv Čeha prekinuo crni niz! Benzema za povijest, Marcelo znakovito slavio
Karim Benzema Real Madrid Plzen 231018
Real je prekinuo niz od pet utakmica bez pobjede, Benzema zabijao u 14 uzastopnih sezona, Marcelo pokazivanjem na grb poručio da ostaje u klubu

Real je uz dosta muke u Madridu srušio Viktoriju Plzen rezultatom 2:1. Iako su očekivali da će u sklopu trećeg kola Lige prvaka napumpati oslabljeno samopouzdanje protiv češkog predstavnika, jedine golove zabili su Benzema i Marcelo, a Viktoria je uspjela smanjiti u 79. i stvoriti paniku u domaćim redovima.

No, Lopetegui je uspio prekinuti crni niz od pet utakmica bez pobjede te je ispunio imperativ osvajanja tri boda, posebno nakon što je u prošlom kolu poražen kod CSKA.

Vjerojatno je kamen pao sa srca i Perezu koji neće morati hitno uoći el clasica smijenjivati trenera kojem bi trebao isplatiti čak 18 milijuna eura odštete...

Real je zaprijetio već u 5. minuti kada je Sergio Ramos nebeskim skokom u šesnaestercu zatresao stativu! No, nije dugo trebalo čekati na vodstvo kraljevskog kluba jer je Karim Benzema u 11. minuti glavom poslao loptu u češku mrežu! Francuski napadač  tako je u šao u povijest Lige prvaka kao treći igrač koji je zabijao u 14 sezona zaredom izjednačivši se s Messijem i Raulom.

A nešto ranije Viktoria je imala zicer preko Petržele , no Navas se istaknuo sjajnom obranom.

Viktoria je u 28. imala novu priliku kada je nevjerojatno promašao Limbersky koji je isprve tukao van okvira gola. Real je odmah odgovorio preko Benzeme , ali pokušaj francuskog napadač obranio je gostujući vratar.

U 34. Isco je pokušao lobom, ali pucao je preko praznog gola! A nevjerojatan promašaj vidjeli smo i u režiji Čeha čiju je brzinsku kontru u 44. minuti upropastio Hrosovsky pucavši pored nečuvanog gola!

Real ubrzo u nastavku, u 56. minuti, dolazi do povećanja prednosti preko Marcela koji je lobao golmana i u slavlju pokazivao na grb, kao da poručuje da usprkos navodima planira ostati u klubu još dugo vremena.

Novo veće uzbuđenje uslijedilo je u 69. kada je Bale pucao par centimetara pored stative, a onda je Benzema prvo promašio, a zatim zabio, no gol mu je poništen zbog zaleđa!

A mala panika zavladala je u Madridu u 79. minuti nakon očajne reakcije domaće obrane koja je dozvolila da se Hrosovsky prošeće šesnaestercem i smanji prednost na gol zaostatka!

Puno teže od očekivanog Real je ipak uspio zadržati prednost i doći do prve pobjede u mjesec dana.

Šahtar - Manchester City 0:3

Manchester City je na gostovanje u Ukrajinu došao na krilima 5:0 pobjede protiv Burnleya i s imperativom osvajanja sva tri boda nakon šokantnog poraza protiv Lyona na Etihadu u prvom kolu.

Engleski prvak zagospodario je terenom od prve minute i (bezuspješno) nizao prilike pred ukrajinskim golom, a posebno vrijedi izdvojiti pokušaj Mahreza iz 23. minute kada je Alžirac pucao malo pored lijeve stative. Ali sve je nadoknadio David Silva koji je u 30. doveo građane u vodstvo.Udvostručenje prednosti donio je De Bruyne u 35. minuti pogodivši glavom u desne rašlje.

U nastavku su gosti zaredali s velikim promašajima Silve, Otamendija i Mahreza, ali precizan je bio Bernardo Silva pogodivši nakon izvrsne solo akcije u 71. minuti za konačnih 3:0.

Ajax - Benfica 1:0

Ajax je na Amsterdam Areni pobijedio Benficu s minimalnih 1:0 golom Mazraouija u 90+2. minuti.