Real slavio, Bernabeu se naklonio glavnoj zvijezdi večeri - Luki Modriću!
Luka Modric Real Madrid Rayo Vallecano LaLiga

Nakon katastrofe koju je doživio u posljednjoj utakmici Lige prvaka, kada je s 3:0 na domaćem terenu izgubio od CSKA, Real Madrid slavio je minimalnom pobjedom(1:0) protiv Rayo Vallecana.

Iako je pogodak vrijedan tri boda Realu donio Karim Benzema, glavna zvijezda večeri bio je Luka Modrić, koji je Realovima navijačima predstavio Zlatnu loptu, koju je osvojio u Parizu 3. prosinca.

MODRIC SERGIO RAMOS REAL MADRID RAYO VALLECANO LALIGA

Kapetan viceprvaka svijeta i najbolji igrač sa Zlatnom loptom je izašao pred navijače Real Madrida, a stadion ga je dočekao glasnim ovacijama.

Iz prve prave prilike kraljevi su i poveli, a strijelac, kasnije se ispostavilo i pobjedničkog gola, bio je Karim Benzema, koji je zabio nakon nešto više od mjesec dana. Pet minuta kasnije, odlično je pucao Asensio, ali je odlično reagirao Dimitrievski i obranio Španjolčev udarac.

U 36. minuti vratnicu je pogodio Kroos. Odmah na otvaranju drugog poluvremena, točnije u 51. minuti, zaprijetio je Asensio, ali su gosti u posljednji trenutak blokirali njegov pokušaj. Mrežu je u 65. minuti zatresao Ramos, ali gol nije priznat zbog zaleđa.

Kraljevski klub skoro je ispustio pobjedu u drugoj minuti nadoknade, ali je Alegrijin šut odlično obranio Courtois.