Real izborio osminu finala kupa, Isco zabio dva, Asensio u šest minuta sudjelovao u tri gola!
Osvježeno
Isco se s dva gola 'osvetio' Solariju zbog seljenja na klupu, Asensio zabio dva pa asistirao od 33. do 39. minute, Modrić ostao van zapisnika

Real Madrid je u šesnaestini finala španjolskog kupa sa 6:1 pobijedio trećeligaša Melillu na Santiago Bernabeu i tako s ukupnih 10:1 izborio osminu finalu.

Iako je prvi gol zabio tek u 33. minuti, domaćin je do odlaska na odmor vodio s 3:0! Dva gola zabio je Asensio koji je prvo pogodio na dodavanje Carvajala, a onda nakon povratne lopte Vinicusa zabio i u 35. minuti, dok se u 39. u strijelce upisao 21-godišnji branič Javi Sanchez i to na asistenciju sjajno raspoloženog Asensija.

Španjolski reprezntativac tako je potvrdio sjajnu formu jer je u  razmaku od samo šest minuta  sudjelovao u tri gola svoje momčadi!

U drugom poluvremenu nije trebalo dugo čekati na povećanje prednosti kraljeva jer već u 47. golčinu s 30 metara pod prečku zabija Isco i tako se 'osvećuje' Solariju jer ga je uglavnom držao u statusu zamjene. A to nije bio njegov jedini gol jer je u 83. zabio za konačnih 6:1!

Ranije je u 75. zabio i Vinicius, a utješan gol za goste postigao je Qasmi u 81. zabivši iz penala. Luka Modrić ostao je van zapisnika.