PSG i bez Neymara porazio Vahu, Marseille u crnoj rupi, kod Monaca ništa novo...
Mbappe utišao kanarince, Marseille i šestu utakmicu bez pobjede, kiks Lillea, remi Lyona i Montpelliera, Henry ponovno poražen

U Francuskoj se igra zadnje prvenstveno kolo prije zimske stanke.

Uvjerljivo vodeći PSG nastavio je s prekinuo je niz od dva uzastopna ligaška remija savladavši na Parku prinčeva Nantes s minimalnih 1:0.

U redovima Parižana nije bilo najveće zvijezde kluba Neymara, koji je pušten ranije da uživa u brazilskim božićnim čarima. Stoga je ulogu 'krvnika' Vahinih kanarinaca preuzeo Mbappe pogodivši za sva tri boda u 68. minuti.

Kako bi ionako nezanimljivo prvenstvo lišili ikakve rezultatske napetosti, prvi pratitelji ekipe iz grada svjetlosti su kiksali.

Prvi pratitelj Lille izgubio je s 1:2 na gostovanju kod Toulousea, dok su Lyon i Montpellier podijelili bodove odigravši 1:1.

Uvjerljiv je zato bio Saint Etienne koji je na svom terenu s 3:0 razbio Dijon.

Kriza se nastavlja u Marseilleu. Olympique je i šestu utakmicu bez pobjede, a ovaj puta su bod na gostovanju kod Angersa izvukli tek Sarrovim pogotkom za 1:1 u 84. minuti.

No, kriza na jugu Francuske nije ništa u usporedbi s onom u Kneževini gdje Monaco i dalje obitava duboko u zoni ispadanja. Novi domaći poraz Henryjevoj momčadi nanio je Guingamp glatko slavivši s 0:2.

Od ostalih rezultata valja istaknuti pobjedu Rennesa protiv Nimesa (4:0) te Strasbourga protiv Nice (2:0). Bodove su podijeili Reims i Caen odigravši 2:2.