Perišić probio prokletstvo, Kalinić ozlijedio Vidu!
Osvježeno
Hrvatska je prvi put zabila gol Portugalu, Modriću ovacije, bez njega nema ni igre, Milić umalo do autogola u debiju

Hrvatska nogometna reprezentacija u portugalskom Faru u prvoj utakmici poslije veličanstvenog nastupa na Svjetskom prvenstvu u Rusiji remizirala je 1:1 s Portugalom.

Nije to bila blistava partija vatrenih, koji su u prvom dijelu bili koliko-toliko ravnopravni, ali u drugom, nakon izlaska Modrića, posve nadigrani. Perišić je prekinuo prokletstvo i zabio prvi hrvatski gol Portugalu u petoj međusobnoj utakmici.

Portugalci su se na dan utakmice pohvalili s 26 tisuća prodanih ulaznica, među kojima je bilo i stotinu hrvatskih navijača.

Domaći su navijači ovacijama pozdravili Luku Modriću, a prije početka utakmice svojim je suigračima podršku putem društvenim mreža dao Cristiano Ronaldo koji je poručio:

"Ovog puta navijam, ali sam uvijek uz vas. Imamo ciljeve koji su ispred nas. Idemo obitelji", napisao je Ronaldo .

Barišić je u drugoj minuti ubacio za Livaju koji nije dobro primio loptu, a na drugoj strani Bruma je probio lijevi bok, ali Kalinić je presjekao ubačaj.

A u trećoj velika šansa za domaćina: Cancelo je ubacio zdesna, Bruma pobjegao Vrsaljku, ali Kalinić je ukrotio loptu. Diaz je pucao glavom u 8. minuti pokraj gola.

U desetoj minuti najveća šansa za Portugal: Bruma je pobjegao u polu-kontru, nitko ga nije zaustavio, gurnuo je desno Bernardu Silvi, čiji je udarac s ruba kaznenog prostora opet ukrotio sigurni Lovre Kalinić .

Ali u 12. minuti velika šansa za Hrvatsku: Pjaca je sjajno prošao, ušao s loptom, vozao Portugalce pa gurnuo rolicu Kovačiću, čiji je precizan udarac Rui Patricio jedva izvadio u korner! Nakon kojeg je iz daljine pucao i Badelj, malo pokraj gola.

Bruma se opet opasno zavukao na hrvatsku polovicu u 16. minuti, Badelj ga je faulirao u zoni udarca, a Ruben Neves opasno je pucao iz slobodnjaka, malo pokraj gola.

Hrvatska je povela u 18. minuti! Kovačić je uzeo loptu Portugalcima na 30-ak metara od gola, nakon akcije s Livajom lopta je došla do Perišića , koji je zakucao u mrežu s 15-ak metara! Za prvi gol Hrvatske Portugalu u petoj međusobnoj utakmici.

U 25. minuti Andre Silva je pobjegao i išao prema golu, Kalinić je daleko istrčao, ali Vida je uspio izbiti loptu Silvi, no Kalinić je u naletu napucao Vidu u ruku, te je Domagoj izišao da mu se ukaže pomoć. Vratio se nakon par minuta...

Opasni Bernardo Silva prošetao se hrvatskom lijevom stranom u 31. minuti, kockasti su ipak blokirali udarac. Iz nastavka akcije Pizzi je ubacio, a Pepe nadvisio klupskog suigrača Vidu i pogodio za 1:1. U svom stotom nastupu za Portugal.

I odmah potom Vida je iznesen iz igre, a umjesto njega ušao je Jedvaj.

I u 39. Portugal je imao opasan slobodni udarac, malo iskosa s 20-ak metara, ali Rui je pogodio živi zid.

U poluvremenu je ušao Antonio Milić, ali je Dalić još ostavio Livaju u igri. Perišić je u 47. minuti nakon kornera opasno pucao, Patricio je obranio.

Modrić je izišao u 55. minuti, opet uz glasan pljesak cijelog stadiona, a ušao je Pašalić. Minutu kasnije i najavljena zamjena Livaja - Santini.

U 65. minuti najopasnija situacija pred hrvatskim golom u drugom dijelu, Cancelov je udarac blokirao Pašalić.

Čop je pogrešno dodao u 78. minuti, lopta je došla do Gelsona, pa je Mario Rui ubacio, Antonio Milić skrenuo loptu u vratnicu! Umalo autogol u debiju!

Portugal je bio puno bolji u drugom poluvremenu, Hrvatska osim početne prijetnje Perišića posve bezopasna.

Mitrović je spriječio poraz spasivši situaciju u čistoj kontri Porugalaca u 92. minuti.

Portugal (4-3-3): Rui Patricio - Cancelo, Pepe, Ruben Dias, Mario Rui - Ruben Navas, William Carvalho, Pizzi - Bruma, Andre Silva, Bernardo Silva.
Hrvatska (4-2-3-1): Kalinić - Vrsaljko, Mitrović, Vida, Barišić - Kovačić, Badelj - Pjaca, Modrić, Perišić - Livaja.