Chiesa srušio Milan - Gattuso opasno visi! Lazio i Genoa prekinuli post, Napoli slavio
Sporadični nastupi hrvatskih nogometaša, važna gostujuća pobjeda Torina, Milinković-Savić zabio nakon 90 dana, Ancelotti pobjedom stigao na -5

Otvoren je ludi tjedan talijanskog nogometa! Klubovi iz Serie A u tjedan dana odigrat će čak po tri susreta, a bogat blagdanski program započeo je susretima 17. kola.

U nepopularnom 'terminu ručka' Lazio je na Olimpicu napokon našao žrtvu - s uvjerljivih 3:1 pao je Cagliari!

Biancocelesti su tako prekinuli negativan niz od sedam utakmica bez pobjede, a momčad sa Sardinije pokleknula je već u prvom dijelu. Igrala se 12. minuta kada je za vodstvo momčadi iz vječnog grada zabio Milinković-Savić, a 11 minuta kasnije na dva razlike je povisio Acerbi.

Srpskom nogometašu bio je ovo prvi pogodak nakon 90 dana. Popularni 'SMS' proslavio ga je burno, a na licu su se mogle vidjeti i suze radosnice.

Lazio celebrating Lazio Cagliari Serie A

Nakon 67 minuta igre Lulić je riješio pitanje pobjednika, a počasni gol za goste zabio je Pedro s bijele točke u trećoj minuti sučevog dodatka.

Hrvatski dvoboj na terenu nije se dogodio. Badelj je ostao na klupi orlova, dok je jedini od početka krenuo Bradarić kod casteddua. Srna je odrađivao kaznu zbog crvenog kartona, a Pajač je nosi crveno-plavi dres od 46. minute.

Najzanimljivija utakmica popodnevnog programa igrala se na San Siru gdje je Milan ugostio Fiorentinu. Gosti iz Toskane slavili su s 0:1 te tako na rub provalije doveli stratega rossonera Gennara Gattusa!

Junak viola bio je Federico Chiesa koji je u 73. minuti odmjerenim udarcem iz daljine nadmudrio Donnarummu te tako bacio u očaj domaće navijače.

Hrvatski nogometaši nisu se naigrali - Pjaca je ušao tek u 88. minuti, dok je Halilović ostao na klupi.

Calhanoglu Veretout Milan Fiorentina

Listi ekipa koje su u ovom kolu prekinule sušu bez pobjeda pridružila se i Genoa koja je pobijedila Atalantu s 3:1 te tako upisala prvu pobjedu nakon 11 utakmica!

Za prvo domaće slavlje u mandatu Jurićevog nasljednika Cesarea Prandellija zaslužni su strijelci Piatek (45+6'., 89'.) i Lazović (67'.) i  ali i slovenski nogometaš u dresu gostiju iz Bergama Josip Iličić

Naime, veznjak božice u 36. je minuti promašio prvi od dva kaznena udarca svoje ekipe. Nakon toga gosti su promijenili izvođača te je Zapata bio precizan u 55. minuti.

Na kraju utakmice nogometaši Atalante izgubili su živce - isključeni su Palomino i Toloi te je gostujući sastav završio utakmicu s devetoricom.

Genoa Atalanta celebration 22122018 serie a

Podjelu bodova vidjeli smo u dvoboju Sassuola i Torina. Završilo je 1:1 - vodstvo granati donio je Belotti u 55. minuti, da bi bod zeleno-crnima spasio Brignola u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Svoju je zadaću u borbi za priključak s Juventusom odradio Napoli koji je na svom stadionu s minimalnih 1:0 nadvisio SPAL

Pogodak vrijedan tri boda djelo je Albiola koji je bio precizan na asistenciju Mertensa u prvoj  minuti sudačke nadoknade prvog dijela.

Raul Albiol Napoli Spal Serie A

U Udinama su bodove podijelili Udinese i Frosinone odigravši 1:1, dok je Sampdoria u efikasnoj utakmici s 2:4 nadvisila Empoli.