Sretan Božić redsi: Palace nokautirao građane i darovao Liverpoolu +4! Vardy srušio Chelsea
Manchester City vodio - londonska ekipa preokrenula, eurogol Townsenda, Leicester slavio na Stamford Bridgeu, pobjede svetaca, Watforda i trešanja

Nakon što je dan ranije svoj posao odradio Liverpool, očekivalo se kako će Manchester City bez većih problema savladati Crystal Palace te se tako približiti redsima uoči popularnog Boxing Daya.

No, izabranici Pepa Guardiole su kiksali - londonska momčad slavila je na Etihadu s 1:3 te tako poklonila ekipi s Anfielda +4 uoči Božića!

Početak utakmice odavao je dojama lagane pobjede građana - desete uzastopne na svom travnjaku! Svjetloplavi su počeli plesti svoju mrežu, a nagrada je stigla u 27. minuti kada je pogodio Gündoğan.

No, prednost domaćeg sastava trajala je samo šest minuta jer je u 33. minuti stvari na početak vratio Schlupp. Samo dvije minute kasnije ekipa iz Londona vodi, a strijelac nevjerojatnog pogotka je Townsend. Englez je naletio na odbijenu loptu te s dvadesetak metara volejem 'skinuo paučinu' Edersonovih vrata.

Guardiola Manchester City

U nastavku se očekivao preokret drugoplasirane momčadi Premiershipa, međutim dogodilo se - upravo suprotno! Momci sa Selhurst Parka povećali su svoje vodstvo u 51. minuti kada je, nakon što je Walker zakašnjelim startom skivio kazneni udarac, siguran realizator s bijele točke bio Milivojević.

Nakon što je Palace otišao na dva razlike, igralo se samo na jedan go. City je stiskao i stiskao, a djelomičnu kompenzaciju dobili su u 85. minuti kada je De Bruyneov pokušaj ubačaja direktno završio u gostujućoj mreži.

Do kraja susreta Guardiola je sve bacio u napada, no rezultat se nije mijenjao te je slavlje 30-ak kilometara dalje moglo početi!

Nije Manchester City jedini velikan koji je danas kiksao - tom neslavnom popisu pridružio se i Chelsea kojeg je, na domaćem travnjaku, s 0:1 pobijedio Leicester City.

Tri boda lisicama je, kao u 'dobra stara vremena', donio Jamie Vardy na asistenciju Maddisona u 51. minuti. Mateo Kovačić igrao je do 61. minute.

Najugodnije iznenađenje sezone - Watford, upisalo je novu prvenstvenu pobjedu. Stršljenovi su 'sletjeli' u London te s 0:2 protutnjali pored West Hama.

Golove za šestoplasiranu momčad lige zabili su Deeney (bijela točka - 30'.) te Deulofeu (87'.).

Pobjeda protiv Arsenala dala je krila Southamptonu koji je, slavivši s 1:3 na gostovanju kod Huddersfielda, vezao dvije prvenstvene pobjede.

Strijelci za svece bili su Redmond u 15., Ings iz najstrože kazne u 42. te Obafemi u 71. minuti, dok je za terijere pogodio Billing (58'.).

Važnu pobjedu upisao je i Bournemouth - trešnje su na svom travnjaku s 2:0 nadvisile Brighton. Galebove je načeo Brooks u 21. minuti, a konačan rezultat postavio je isti igrač pogodivši u 77. minuti.

Gosti su igrali s igračem manje nakon što je u 73. minuti Dunk zaradio drugi žuti karton.

Newcastle i Fulham odigrali su bez golova.