Kanonada Barce, fantastična večer Messija, ali šou mu je ukrao - Pique!
2018-01-30 Pique Messi
Argentinac je sudjelovao u svih pet golova u 5:0 pobjedi kod Levantea. Tri zabio sam, dva namjestio. Rakitić je igrao 90 minuta i dobio žuti karton

Sudeći prema tablici, trebao je to biti nekakav poluderbi, dvoboj lidera i momčadi koja koketira s pozicijama što vode u Europu, ali se utakmica Levantea i Barcelone pretvorila u jednosmjernu ulicu.

Katalonci su svojim domaćinima uvalili petardu (5:0), a novi je šou priredio, a tko drugi nego Lionel Messi.

Fantastični Argentinac sudjelovao je u svih pet pogodaka, prvi i posljednji namjestio Suarezu, odnosno Piqueu, a između tih golova stigao je postići i hat-trick!

Živjela je Barca, doduše, vrlo opasno u prvih 30-ak minuta. Levante je bio opasan, stvarao (polu)prilike, imao i gredu. A onda je Messi uzeo jednu loptu oko šesnaesterca, kružio i odgađao šut, na kraju nevjerojatno proigrao Suareza koji vrlo efektno koristi Messijevo dodavanje i dovodi Barcu u vodstvo.

Sljedeća tri pogotka nose potpis Messija, posebno lijepa akcija bila je kod njegovog trećeg kad je Suarez odlično proigrao Vidala, ovaj odigrao povratnu, a Barcina desetka zatresla mrežu. Akcija iz video-igrice...

I na kraju je Messiju šou ukrao - Gerard Pique. Povukao je jednu loptu, došao na 30-ak metara od gola pa odlučio ostati u napadu. Odigrao dupli pas s Messijem, zavaljao čuvara i zatresao mrežu.

Inače, Messi je postao prvi igrač ove sezone u ligama petice koji je došao do double-double učinka - ima 14 golova i 10 asistencija na svom kontu.

Pobjedom se Barca vratila na vrh. Ima 34 boda, u leđa joj gledaju Sevilla i Atletico s 31, Real je na 29...

Dodajmo i da je Ivan Rakitić igrao 90 minuta za katalonski sastav, dobio žuti u prvom poluvremenu.

Ostali rezultati 16. kola Primere: Sevilla - Girona 2:0, Espanyol - Betis 1:3, Huesca - Villarreal 2:2.

U Francuskoj su igrane tri utakmice, a cinici bi rekli - u Ligue 1 ništa nova... Monaco je opet poražen. Ovaj put kod Lyona i to s konačnih 0:3, opet bez Subašića (ozljeda) u sastavu.

Nice i St. Etienne odigrali su 1:2, a Lille je slavio kod Nimesa 3:2.