Mandžukić zabio za pobjedu i prvo mjesto Juventusa! Real srušio Romu, Ćorić debitirao
Mario Mandzukic Juventus Valencia Champions League 27112018
MARCO BERTORELLO
Real osigurao prvo mjesto, Modrić 'požutio' i izašao u 81. minuti, Ćoriću prve minute u LP, Džeko bez minuta, Valencia u 1/16 finala EL

Nakon tri tjedna stanke, vratila nam se Liga prvaka ! Uz visoku pobjedu Bayerna za osiguranje prolaza u osminu finala i vjerojatni Kovačev za spas radnog mjesta, pobjedu Man. United u zadnjoj minuti i remi Man. Cityja, zanimljive dvoboje gledali smo i u Torinu gdje je  Juventus pobijedio Valenciju i Olimpicu na kojem je  Real pobijedio Romu.

Juventus - Valencia 1:0

Juventus je na Allianz Stadiumu golom Marija Mandžukića pobijedio Valenciju 1:0 i osigurao prolaz u osminu finala!

Torinska momčad započela je u 4-3-3 formaciji sa sada već gotovo standardnim napadom Dybala - Mandžukić - Cristiano Ronaldo. No, za razliku od utakmice protiv SPAL-a igrane prošle subote (2:0), u kojoj su se u strijelce upisali hrvatski napadač i portugalska zvijezda, Mandžukić danas nije bo kapetan obzirom da je  započeo Giorgio Chiellini.

Prvi susret ova dva suparnika završio je 2:0 pobjedom Talijana, a utakmicu je obilježilo isključenje Cristiana Ronalda . Nakon tog poraza, Valencia je dva puta remizirala te u posljednjem kolu protiv Young Boysa uzela sva tri boda. No, današnjom pobjedom Man. Uniteda protiv Young Boysa, izgubili su svaku priliku za prolaz u Ligi prvaka, ali i osigurali šesnaestinu finala Europske lige.

Prema najavama, Juventus je od prve minute krenuo po pobjedu i u početnih 15 minuta zaredao s nekoliko prilika Ronalda koje su išle van okvira.

A u jednom duelo deblji kraj izvukao je borbeni Mandžukić koji je pred golom dobio lakat u glavu suparnika! Ipak, nije bilo govora o penalu jer lopta nije bila u neposrednoj blizini, a udarac je bio slučajan te se i Mario ubrzo oporavio.

Uslijedio je novi niz promašaja domaćina, neprecizni su bili Dybala, Pjanić, Sandro, Cancelo... Da bi u 26. Pjanić bio srušen u šesnaestercu i žestoko protestirao jer mu je sudac samo odmahnuo rukom nakon traženja penala!

Prvu priliku gostiju vidjeli smo tek u 28. kada je Wass projurio po desnoj strani i iskosa isprobao refleske Szczesnyja . Domaćin je nastavio prijetiti preko Dybale i Cancela, ali najbolju priliku prvog dijela imala je Valencia! Sekundu prije sučevog zvižduka Diakhaby je nakon kornera glavom pucao s male udaljenosti, a poljski vratar nevjerojatno obranio!

Juventus je nešto slabije ušao u drugo poluvrijeme te je zapucao tek u 59. minuti, ali taj je udarac - ušao u gol! Ronaldo je izvrtio čuvara i ubacio na peterac gdje je loptu poluvolejem u gol proslijedio - Mario Mandžukić!

Valencia je samo dvije minute kasnije uspjela izjednačiti, no gol Diakhabyja poništen je zbog igranja rukom. Slijedeća ozbiljnija prilika uslijedila je tek u 73. kada je Ronaldo pucao u desni kut, ali Neto je dobro reagirao.

Mandžukić je u 81. iz voleja silovito tukao, ali malo iznad gola! Pokušao je zatim, još jednom, Ronaldo , ali ponovno mu realizacija nije bila jača strana.

U posljednjim minutama Valencia je preuzela kontrolu i imala dvije solidne prilike u kojima je dobro reagirao domaći vratar i tako spasio pobjedu stare dame.

Roma - Real Madrid 0:2

Real Madrid slavio je 2:0 pobjedu protiv Rome kojoj su na Olimpicu zabili Bale i Lucas. Ovom pobjedom, kraljevi su potvrdili prvu poziciju u skupini obzirom na bolji međusobni omjer s drugoplasiranom vučicom.

Uoči utakmice Reala i Rome  odjeknula je glasina iz španjoslkog Diario Gola koji je pisao kako je nakon poraza Reala kod Eibara (0:3) Sergio Ramos napao Luku Modrića i zatražio njegovo isključenje iz prve postave, kao i micanje Marcela, Casemira, Navasa, Balea, Benzeme i Varanea!?

No, (navodne) želje mu se nisu ostvarile jer su se uz Luku Modrića našli svi ostali s 'crne liste', osim ozlijeđenog Casemira i rezervnog vratara Navasa. Jedino veće iznenađenje bilo je izostavljanje Isca koji je bez očiglednog razloga maknut iz početne postave.

Roma je, pak, bila bez  Edina Džeke koji se nije uspio oporaviti, dok je s klupe ušao  Ante Ćorić!

Početnih 15-ak nije ponudilo gotovo ništa, a jedino što vrijedi izdvojiti su protesti domaćina zbog mogućeg igranja rukom igrača Reala u kaznenom prostoru.

U 21. minuti Luka Modrić dobio je žuti karton zbog prekršaja na El Shaarawyju nakon koje je talijanski napadač morao napustiti igru. Zamijenio ga je Justin Kluivert.

Čini se kako je upravo nakon te izmjene igra živnula jer je prvo Schicku Courtois obranio stopostotnu priliku pa je Benzemi u izglednoj poziciji za postizanje gola označeno zaleđe, a onda je upravo netom ušli Kluivert jednu odbijenu loptu s par metara poslao visoko iznad gola.

Novu odličnu priliku vučice vidjeli smo u 34. minuti kada je belgijski vratar još jednom vrhunski obranio udarac Schicka koji je pucao nakon odbijanca. Odgovorio je Real dalekometnim pokušajem  Kroosa , a zatim je udarac okušao i  Luka Modrić  koji je u 39. minuti pucao malo iznad prečke!

U zadnjoj minuti prvog poluvremena Under je upisao komičan promašaj pucavši pred praktično nečuvanim golom, sa svega par metara udaljenosti, visoko iznad gola...

Brojni promašaji Rome došli su na naplatu odmah početkom nastavka! Gareth Bale je u 47. minuti doveo madriđane u vodstvo pogodivši topovskim udarcem s ruba kaznenog prostora.

A da Real 'misli ozbiljno' bilo je jasno u 59. kada Lucas zabija drugi gol kraljeva na asistenciju Benzeme! Francuzu je to bila jubilarna 100. asistencija u bijelom dresu!

Eusebio di Francesco odlučio je napraviti izmjenu te je umjesto N'Zonzija uveo Antu Ćorića! Bivšem dinamovcu ovu je debi za vučicu u Ligi prvaka, a prethodno je odigrao tek 21 minutu protiv SPAL-a prije više od mjesec dana.

Tempo je znatno pao nakon drugog gola Reala, a bolju priliku do kraja utakmice imao je tek Marcelo u 87. kada je pucao malo pored vratnice. Napomenimo i kako je Luka Modrić zamijenjen u 81. minuti.