Mandžukić kapetan i strijelac u pobjedi Juventusa! Ronaldo postao prvi topnik lige
Osvježeno
Juventus izmijenio šest kapetana u sezoni, Šimić pričuva SPAL-a, a Ćorić Rome koja je poražena u Udinama

U 13. kolu Serie A Juventus je u Torinu s 2:0 pobijedio SPAL golovima Cristiana Ronalda i Marija Mandžukića!

Hrvatskom napadaču ukazana je velika čast dodijeljivanjem - kapetanske vrpce! I to kraj Leonarda Bonuccija u momčadi, koji je bio bio kapetan u prošloj utakmici kada su također obojica bila na terenu.

Očito Max Allegri želi dodijeliti ovu ulogu više igrača tijekom sezone jer je hrvatski napadač već šesti kapetan u sezoni! Prethodno su to bili Chiellini, Barzagli, Khedira, Dybala i prijespomenuti Bonucci, a do ove 'zbrke' došlo je odlaskom Gigija Buffon koji je bio neprikosnoveni lider momčadi.

Juventus je u prvom poluvremenu imao terensku dominaciju, no jedino što vrijedi izdvojiti bio je gol Ronalda. Portugalac je pogodio iz blizine u 29. minuti na ubačaj Pjanića, a gosti su se žalili na zaleđe. Ipak, VAR je pokazao da se radilo o dozvoljenoj poziciji te je Cristianu priznat deveti gol u sezoni kojim je izbio na čelo ljestvice strijelaca!

A nakon točno sata igre, Mandžukić se odužio Allegriju na ukazanom povjerenju udvostručivši vodstvo! Douglas Costa silovito je tukao s 20 metara, a lopta se iz ruku vratara odbila ravno na noge hrvatskom reprezentativcu koji je odlično ispratio akciju i bio na pravom mjestu te lakoćom zabio.

Bila je ovo 17. uzastopna utakmica bez poraza u Serie A kada se gleda ova kalendarska godina te 12 pobjeda u 13 utakmica Serie A ove sezone.

Lorenzo Šimić ostao je na klupi gostiju koji su na 15. poziciji, a za pobjedu ne znaju više od mjesec dana, odnosno 2:0 slavlja kod Rome u 9. kolu.

A upravo je vučica doživjela poraz u utakmici igranoj u 15 sati! Roma je na Dacia Areni s minimalnih 1:0 poražena od strane Udinesea kojem je puni plijen donio De Paul golom u 54. minuti. Ante Ćorić ostao je u ulozi pričuve.