Kramarić 'šukerovski' zabio! Hoffenheim porazom u golijadi ostao bez proljeća u LP-a
Hoffenheim Kaderabek 27112018
Hrvatski napadač lobom je matirao ukrajinskog čuvara mreže, Szalai pocrvenio, Šahtar slavio i ostao u borbi za prolazak dalje, pet golova

Hoffenheim je na domaćem terenu s 2:3 izgubio od Šahtara te je tako ostao bez šanse za prolazak u nokaut fazu Lige prvaka.

U utakmici s pet golova, čak četiri su pala do 40. minute. Najprije su, u uraganskom startu, rudari došli do dva gola prednosti u 15. minuti. No, samo 25 minuta kasnije već je bilo 2:2.

Ključan trenutak utakmice je nepromišljeno isključenje Adama Szalaija zbog kojeg je njemački sastav ostao s desetoricom te u konačnici i primio odlučujući gol.

Unatoč porazu, Andrej Kramarić će utakmicu pamtiti po nečem dobrom - hrvatski je reprezentativac postigao prekrasan pogodak lobom u stilu Davora Šukera.

Susret je počeo šokantno za Nijemce - nakon 15 minuta već su gubili 0:2! Najprije je u 14. minuti Ismaily sjajnim udarcem vanjskim dijelom stopala, nakon odlično izvedenog duplog pasa, matirao Baumanna .

Minutu kasnije već je bilo dva razlike za rudare kada je Taison bio precizan iz kontre.

Ipak, Hoffenheim je brzo došao do daha - u 17. minuti 'šukerovskim' je lobom smanjio Kramarić !

Do poluvremena su domaćini potpuno neutralizirali rano vodstvo Ukrajinaca. U 40. minuti Zuber se spretno snašao u kaznenom prostoru i vratio stvari na početak.

Nakon sat vremena igre plavi su ostali se desetoricom - neshvatljiva dva žuta kartona u razmaku od samo dvije minute uspio je zaraditi Szalai .

I onda je, u smiraju susreta, ukrainski klub konačno iskoristi brojčanu nadmoć - Taison je svojim drugim pogotkom donio važna tri boda narančasto-crnima!