Briljantni Kramarić dvostruki strijelac, zabio svoje prve pogotke u Ligi prvaka u remiju Hoffenheima!
Andrej Kramaric 1899 Hoffenheim Olympique Lyon 23102018
getty Images
Hrvatski se napadač pokazao kao prava "fox in the box". Prvi je gol zabio spretno iz peterca, drugi nakon odličnog primanja prsima i varke svog čuvara

Hoffenheim još uvijek ne zna kako je to pobijediti u Ligi prvaka! U trećem svom pokušaju bili su jako blizu, preokrenuli na krilima Andreja Kramarića početno vodstvo Lyona, ali na kraju spašavali živu glavu u sudačkoj nadoknadi u kojoj su naposljetku došli do boda odigravši 3:3.

Briljantnu je partiju odigrao Andrej Kramarić što su svakako dobre vijesti i za izbornika Zlatka Dalića. Hrvatski je napadač bio dvostruki strijelac, imao još nekoliko prilika, bio vrlo aktivan i opasan po protivnički gol, a imao je prste i u trećem pogotku svoje momčadi. Onom kojim su došli do remija. Bili su to Kramarićevi prvi pogoci u Ligi prvaka!

Nakon što je Traore doveo Lyon u vodstvo, Krama je u 33. prvo postigao pogodak nakon odbijanca za izjednačenje, a onda početkom drugog dijela odlično reagirao na ubačaj sa strane. Prsima primirio loptu, prevario čuvara i zatresao mrežu. Do novog preokreta Lyon je došao u režiji Ndombelea i Depaya da bi konačnih 3:3 postavio Joelinton u sudačkoj nadoknadi.

Nakon tri kola, Hoffenheim je na dva boda dok je Lyon drugi s pet.

TIJEK UTAKMICE

Hoffenheim je u dva kola osvojio samo bod remiziravši u prvom kolu sa Šahtarom te je na dnu skupine F, a Naggelsmann u lov na puni plijen na Rhein-Neckar Areni kreće s Andrejem Kramarićem u vrhu napada.

Lyon je bolje ušao u utakmicu, a Traore je već u 3. minuti zatresao stativu! Odgovorio je Hoffenheim preko Bičakčića i Belfodila, ali obojica su u izglednim prilikama bili neprecizni.

U 27. gosti su došli u vodstvo golom Traorea koji je pobjegao čuvaru i s male udaljenosti svladao nemoćnog vratara!

Ali već u 33. Hoffenheimu poravnanje donosi - Andrej Kramarić koji je pospremio jedan odbijenac u donji lijevi kut gola!

A odmah početkom drugog poluvremena potpuni preokret i to ponovno u režiji hrvatskog napadača koji je u 47. primio dugu loptu Demirbayja i golgeterski je zakucao u gol!

No, Lyon se brzo vratio u utakmicu i u 59. izjednačio preko Ndombelea koji je okončao kontru pogodivši iskosa s par metara udaljenosti.

Samo pet minuta kasnije, mogli su domaćini opet povesti. Demirbay je izbjegao jednu zamku zaleđa, bio sam na nekih 10-ak metara od gola, iako iskosa. Gađao je suprotan kut, ali lopta je otišla metar-dva od spoja vratnice i grede.

I onda je Lyon po drugi put večeras poveo. Izgubio je Hoffenheim loptu u napadu, obrana Lyona nakon 2-3 brza dodavanja dugom loptom iz zadnje linije pronašla Depaya koji je pobjegao obrani i pogodio lijevi donji kut.

U 80. minuti Kramarić je bio vrlo blizu trećeg pogotka, izbjegao je zaleđe, ali onda nije najbolje reagirao pred vratarom Lopesom.

Centimetri su dijelili Hoffenheim od izjednačenja u 87. minuti. Imali su slobodnjak koji metar od gol-aut linije, na samom rubu kaznenog prostora. Ubačaj je pronašao usamljenog Vogta, a kapetan glavom pucao tik uz lijevu vratnicu.

No, do njega su naposljetku došli u 92. minuti. Kramarić je proigrao suigrača koji je nadirao po lijevoj strani, ovaj ubacio iz prve, a Joelinton s dva metra zakucao loptu u mrežu.