Guardiola se spasio! City u završnici preokrenuo rano vodstvo Hoffenheima
David Silva, Man City
Gol nakon samo 44 sekunde, raspoloženi Agüero, Kramarić u igri početkom nastavka, građani oštećeni za kazneni udarac, greška Poscha

Manchester City upisao je prvu pobjedu u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka slavivši s 2:1 na teškom gostovanju kod Hoffenheima.

Njemački sastav, kojem je ovo bila prva povijesna domaća utakmica u najelitnijem klupskom natjecanju, rano je šokirao građane pogotkom nakon samo 44 sekunde igre. Međutim raspoloženi Agüero već je u 8. minuti iskoristio jednu od mnogobrojnih prilika te vratio stvari na početak.

Riješenje utakmice vidjeli smo u 89. minuti kada Silva koristi grešku njemačkog braniča Poscha te donosi toliko željena tri boda Englezima koji su tako donekle isprali gorak okus poraza od Lyona u prvom kolu.

Njihov trener Pep Guardiola ovom pobjedom nastavio je pozitivan niz protiv Hoffenheima - u sedam utakmica Španjolac je zabilježio pet pobjeda i dva remija.

Andrej Kramarić igrao je za domaći sastav od 54. minute.

Domaći sastav nije mogao bolje zamisliti otvaranje povijesne utakmice u najelitnijem klupskom nogometnom natjecanju. Nakon samo 44 sekunde igre Demirbay je sjajno proigrao Belfodila koji izlazi oči u oči s Edersonom te ga matira za vodstvo plavih.

No veselje Nijemaca nije dugo trajalo. Malonogometna akcija građana koja je kumolava izjednačenju započela je krasnim Silvinim proigravanjem Sanea. Njemački reprezentativac potom povratnom loptom pronalazi  Agüera , koji uz manje poteškoće donosi poravnanje Englezima. Argentinskom napadaču ovo je peta gostujuća utakmica u Ligi prvaka zaredom na kojoj je postigao gol.

Nakon što je na obje strane pao po jedan pogodak, momčadi se nisu primirile već su opasne situacije nastavile frcati na obje strane. Novu veliku priliku vidjeli sm u 15. minuti kada je Sterlingov udarac vrhunskom reakcijom zaustavio domaći čuvar mreže Baumann .

U narednih nekoliko minuta početni uragan se očekivano primirio, a najveće uzbuđenje na travnjaku izazivale su okomite tranzicije sastava Pepa Guardiole.

Demonstraciju individualne kvalitete vidjeli smo u 33. minuti kada je Sane nanizao nekoliko domaćih igrača. Lopta se na kraju odbila do strijelca  Agüera, no njegov udrac ovaj puta nije bio precizan.

Dvije minute kasnije argentinski napadač našao se u novoj sjanoj prilici, međutim Baumann odličnom intervencijom spašava svoja vrata.

Odmah u sljedećem napadu mogli su zabiti domaći nogometaši, no Joelintonovo dodavanje nije pronašlo nikoga. Plavi su nastavili pritiskati - u 39. minuti Belfodil je presjekao užasnu povratnu loptu Laportea , no brazilski vratar na golu Cityja uspio je obraniti pokušaj strijelca vodećeg pogotka.

Posljednja prilika u prvom dijelu ipak je pripala gostima - raspoloženi  Agüero je u 42. minuti potegao malo preko grede.

Na prvu priliku u nastavku trebali smo čekati sedam minuta, a onda je Laporte sjajno prošao po boku te uposlio Silvu čiji udarac ide pored vrata.

U 54. minuti u igru je ušao i hrvatski napadač Andrej Kramarić zamijenivši Mađara Szalaija.

Prijetnje građana su se nastavile u 58. minuti kada je Otamendi tukao glavom nakon ubačaja Davida Silve.

Minutu kasnije opasno je bilo na drugoj strani. Velike probleme svojom je lošom procjenom uzrokovao Ederson , no Kramarić ipak nije uspio doći do prilike tuči prema praznim vratima.

Igrala se 72. minuta kada je sastav Pepa Guardiole propustio novu priliku. Bernardo Silva oteo je loptu Demirbayu te je ubacio kazneni prostor gdje ju Agüero u padu slabo udara glavom.

Minutu zatim City je oštećen za kazneni udarac! Odbijena lopta došla je do Sanea koji driblingom vara Baumanna . Njemački vratar ga ruši, no sudac  Skomina je ostao nijem te oštetio goste.

Kako se približavao kraj susreta Englezi su sve više pritiskali, međutim nisu uspjevali pronaći put do Baumannove mreže.

I onda, kada se činilo da će utakmica završiti remijem, građani su uspjeli poentirati. Minutu prije kraja regularnih 90 minuta ubačaj s boka prsima je zaustavio Posch , no obrambeni igrač Hoffenheima nije pazio te mu je loptu ukrao David Silva . Španjolac takve poklone ne propušta te zabija za kasno vodstvo Cityja.

Do kraja susreta Hoffenheim je pokušao pritisnuti, no nije im pošlo za rukom doći do izjednačenja te tako Manchester City iz Njemačke odlazi s punim plijenom.