Srebro zlatnog sjaja: Francuska prejaka, VAR, autogol i kontre donijele trofej Les Bluesima!
Osvježeno
Mandžukićev rani autogol; Perišić sjajno izjednačio pa VAR dao Francuzima penal za vodstvo, Mbappe i Pogba uništili hrvatske snove

Francuska je po drugi puta prvak svijeta! Nakon domaćinske 1998. godine galski pijetlovi su se titulom najbolje momčadi svijeta okitili i u Rusiji.

U zanimljivoj utakmici na rasprodanom Lužnjikiju (80.000) izabranici Didiera Descampsa s 4:2 nadigrali su Hrvatsku.

Vatreni tako nisu uspjeli dovršiti san te postati prvaci svijeta, no srebrna momčad na čijem je čelu Zlatko Dalić zasigurno će ostati zlatni slovima upisana u povijest hrvatskog nogometa.

Kockasti su se trudili, ali nisu mogli više...autogol i kazneni udarac u prvom te uraganski start drugog dijela odnijeli su trofej Les bluesima.

U prvih par minuta utakmice izabranici Zlatka Dalića, uz pomoć gromoglasne podrške s tribina, uspješnim visokom presingom ostvarili su blagu inicijativu.

U 11. minuti Rakitić je dubinskom loptom pokušao pronaći Perišića , ali junak polufinalnog sraza s Englezima nije uspio primiriti loptu.

Šest minuta potom probudili su se i galski pijetlovi, Mbappe je izludio Strinića, a cijela situacija zvaršila je slobodnim udarcem.

Iz tog slobodnog udarca, galski pijetlovi su poveli! Nakon ubačaja Antoinea Griezmanna , Mario Mandžukić je nehotično pogodio sami kut vlastite mreže. Dvanaesti je to autogol na ovogodišnjem SP-u, što predstavlja najveći broj autogolova u povijesti mundijala.

I onda, kao što je to običaj na ovom natjecanju, Hrvatska je izjednačila! Vrsaljko je ubacio sa strane, Vida i Raktić prenijeli su loptu do Perišića koji je napokon namijestio nišanske sprave za izjednačenje vatrenih!

france croatia - ivan perisic - world cup final - 15072018

U 34. minuti, nakon udarca iz kuta, strijelac izjednačenjućeg pogotka Perišić, igrao je rukom u kaznenom prostoru te je sudac velikog finala Nestor Pitana , nakon konzultacija s VAR-om, pokazao na bijelu točku.

Antoine Griezmann uzeo je loptu te hladnokrvno zabio za novu prednost Les bluesa.

Odmah u nastavku drugog dijela kockasti su mogli do poravnanja! Raktić je sjano proigrao Rebića čiju 'bombu' u korner izbacuje Lloris .

Francuski čuvar mreže odlično je reagirao i minutu kasnije kada je odlično pokupio loptu ispred natrčalog Perišića.

Viceprvaci Europe svoju su snagu pokazali u 52. minuti kada je Mbappe pobjegao obrani vatrenih te opasno zaprijetio Subašićevom golu.

Hrvatska reprezentacija zagospodarila je terenom, no onda je uslijedila osveta Les bluesa - Pogba je iz polukontre pogodio za dva razlike izabranika Didiera Deschampsa!

Vjerojatnu toču na i finala u Moskvi stavio je Mbappe u 65. minuti odličnim udarcem iz daljine...

Samo četiri minute kasnije Hrvatska se 'vratila iz mrtvih'! Mario Mandžukić sjajno je reagirao ukravši loptu od francuskog vratara te ju pospremivši u nebranjenu mrežu.

Kylian Mbappe France Croatia World Cup final 2018

Nakon smanjena zaostatka nastavili su se napadi vatrenih te je Rakitić u 78. minuti opasno zapucao pored vrata.

Četiri minute zatim obećavajuću loptu nije uspio primiriti Marko Pjaca.

Do kraja susreta nije bilo većih opasnosti te se francuska reprezentacija okitila naslovom svjetskih prvaka!

Prije najvažnije utakmice u povijesti hrvatskog sporta, na repertoaru je bila i ceremonija zatvaranja 21. mundijala u Rusiji koju je uveličao američki glumac/pjevač Will Smith .

Svečani program uoči 900. utakmice na Svjetskim prvenstvima je zatim skrenuo prema južnoameričkom melosu, a glavnu ulogu bubnjara preuzeo je Ronaldinho .

Poslije glazbenog programa, na Lužnjiki je došao i trofej namijenjen pobjednika najvećeg svejtskog nogometnog natjecanja, a njegov ambasador bio je kapetan njemačke reprezentacije iz Brazila Philipp Lahm .