Dinamo osigurao prvo mjesto iako je teško oštećen! Za penal, crveni i poništen gol!
Fenerbahce Dinamo Zagreb Mathieu Valbuena
AA
Veliki promašaj Škrtela, Fener bio opasniji u prvom dijelu, Bjelica uveo Petkovića, Dinamo puno bolji u nastavku, Stojanović pogodio vratnicu

Dinamo je osvojio skupinu Europske lige i u ždrijeb šesnaestine finala ulazi kao nositelj!

U Istanbulu su plavi pred 20.000 gledatelja s Fenerbahceom odigrali 0:0, uz veliku sudačku pomoć domaćinu! No, nije važno, cilj je ispunjen.

Turska je momčad bolje otvorila ovaj dvoboj, odmah krenula agresivno prema vratima Dinama. Alici se odlično probio desnom stranom u 8. minuti, ali je Theophile očistio opasnost pred svojim vratima nakon povratne lopte turskog veznjaka. A onda prijete modri, Stojanović je opalio izvana, Gavranović promijenio smjer lopte, a Tekin uz puno muke zaustavio pokušaj napadača Dinama. Opasno je pred modrim vratima bilo u 18. minuti, Benzia je povukao loptu iz drugog plana, ali je Stojanović blokirao njegov udarac...

U istoj minuti iz daljine je zaprijetio i Jailson, sada je spreman bio Livaković . U prvom dijelu dominirali su Turci, ali Dinamo je imao nekoliko dobrih izleta pred domaća vrata. Gavranović je tako oduzeo loptu Škrtelu, povukao kontranapad, ali onda krivo odigrao za Gojaka. Arijan Ademi ubrzo je dobio žuti karton, tako će kapetan Dinama preskočiti posljednji dvoboj skupine s Anderlechtom . Krajem prvoga dijela Valbuena je ubacio prema drugoj vratnici, a tamo Theophile očistio situaciju ispred natrčalog Škrtela...

Panike je bilo pred modrim vratima bilo i u finišu prvog dijela. Prvo je Rrahmani sjajnim klizećim startom izbio jednu loptu u korner, udarac iz kuta izveo je Valbuena, Livaković izletio u prazno, a Škrtel promašio cijela vrata. Dinamo je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela imao dobru akciju, Olmo je napravio višak i dao loptu za Gavranovića koji je lažnjacima zakomplicirao situaciju ispred Tekina.

Fenerbahče je dobro otvorio i drugo poluvrijeme, Valbuena je u 54. minuti ubacio s lijeve strane, a Frey glavom tukao preko gola. Razigrani Olmo je u 60. minuti opet pobjegao Turcima, zaustavio ga je Neustädter i zaradio žuti karton.

Pola sata prije kraja Bjelica je uveo Brunu Petkovića umjesto Gavranovića.

U 65. minuti vrlo kontroverzna situacija: Isla je rukama i nogama srušio Olma, ali sudac nije dosudio penal! Iako je mogao (trebao) čak biti i drugi žuti karton za Islu!

Hajrović je u 71. opasno pucao iskosa s 20 metara, golmanu je skoro skliznula lopta.

U 75. minuti austrijski je sudac poništio gol Gojaka zbog vrlo dvojbenog prekršaja u napadu! U 87. je Stojanović pucao iskosa i lopta je dirala vratnicu prije nego što je otišla van.

Fenerbahče (4-5-1): Tekin - Isla, Neustädter, Škrtel, Ali Kaldirim - Alici, Jailson, Elmas, Benzia, Valbuena - Frey.
Dinamo (4-1-4-1): Livaković -. Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani - Ademi - Hajrović (od 90. Kadzior), Gojak, Olmo, Oršić (od 64. Šunjić) - Gavranović (od 62. Petković).