Fenerbahce izbacio Anderlecht, Dinamo još ne može osigurati prvo mjesto
Osvježeno
Ako pobijede Spartak, plavima za osvajanje skupine treba još bod. Protiv Fenera ili protiv Anderlechta, da pritom ne izgube u Istanbulu više od 4:1

Fenerbahce je u Istanbulu pobijedio Anderlecht s 2:0, četiri sata prije Dinama, pa sada plavi znaju da, osim što im je bod dovoljan za matematički prolazak, pobjeda im ne može već nakon četiri kola jamčiti prvo mjesto u skupini.

Naime, u slučaju pobjede nad Spartakom, plavima treba još bod. Ili protiv Fenerbahcea, ili protiv Anderlechta, uz uvjet da u Istanbulu ne izgube s više od 4:1.

Fener je imao veliku šansu u 18. minuti kada je najprije Slimani pucao glavom pokraj gola, a potom je golman Didillon pogrešno dodao i namjestio zicer Kaldirimu, no pucao je pokraj gola.

Na drugoj je strani u 43. minuti Trebel uzdrmao gredu.

Susret je prelomljen u nastavku, kada je Mathieu Valbuena u 71. minuti pogodio za 1:0 nabacivši loptu, koja je prošla sve gostujuće igrače i ušla u mrežu.

Da bi u 74. Michael Frey povisio na 2:0, nakon što je Valbuena oteo loptu neopreznim gostima i asistirao mu.

Još je ktomu Bakkali u tri minute (76. i 79.) dobio dva žuta kartona.

Antonio Milić igrao je 90 minuta, i to kao lijevi bek, dok je Ivan Santini opet završio na klupi.

Dodajmo kako je Turski nogometni savez odredio kazne za nerede i tučnjavu igrača u derbiju Galatasaray - Fenerbahce (2:2).