Džeko 'ubojica' novaka, a Roma ne može primiti gol s bijele točke!
Edin Dzeko, Lorenzo Pellegrini, AS Roma
Bh. nogometaš postigao je 13 pogodaka u zadnjih 11 nastupa protiv novopečenih prvoligaša. Roma primila samo jedan gol iz zadnja četiri penala

I četvrtu uzastopnu pobjedu upisali su nogometaši Rome. I prvu gostujuću u ovoj sezoni nakon prvog kola i trijumfa kod Torina. Ovaj put pao je novak u ligi Empoli, na kraju će rezultat reći s rutinskih 2:0, ali daleko je to bilo od rutine.

Povela je Roma preko N'Zonzija u 36. minuti da bi romanisti malo grizli nokte u 58., ali je Caputo promašio penal. Opucao je vrlo loše i lopta je otišla iznad grede. Zanimljivo, od zadnje četiri najstrože kazne dosuđene protiv nje, Roma je primila samo jedan pogodak!

A da ne strepe do samoga kraja oko pobjede, pobrinuo se u 85. minuti Edin Džeko koji je zabio na asistenciju El Shaarawyja. Bio je to njegov 13. pogodak u zadnjih 11 utakmica protiv novaka u ligi.

Igralo se danas i pet utakmica francuskog prvenstva. Najviše pogodaka gledatelji su vidjeli u dvoboju Lillea i St. Etiennea (3:1) te Angersa i Strasbourga (2:2). Mreže su mirovale u Nimesu gdje je istoimeni domaćin remizirao s Reimsom, a remi su vidjeli i gledatelji u Guingampu gdje je gostovao Montpellier. Ali s po pogotkom u obje mreže. I crvenim kartonom na obje strane...

Do slavlja gosti nisu došli u subotu ni u dvoboju Amiensa i Dijona. Štoviše, domaći je sastav dobio s minimalnih 1:0.