Kovač tricom 'svojima' stigao do pete pobjede u nizu! Briljirao Ribery
Dva gola francuskog veterana, Bavarci na blagdane s minus šest, pobjede apotekara i rudara, luda utakmica Leipziga i Werdera

Zadnje kolo Bundeslige prije zimske pauzu postavilo je pred Kovačev Bayern veliki izazov - derbi kola te gostovanje kod Eintrachta iz Frankfurta.

No, Bavarci su zadatak apsolvirali uspješno. Klub u kojem je afirmiran njihov sadašnji trener pao je s glatkih 3:0, a s dva gola istaknuo se veteran Franck Ribery.

Tako je minhenski klub, nakon turbulentnog prvog dijela sezone, zaključio godinu s pet uzastopnih ligaških pobjeda i 'prihvatljivih' -6 iza vodeće Borussije iz Dortmunda.

Zanimljivo je kako je Niko Kovač prvi puta u karijeri došao do pet uzastopnih pobjeda u njemačkom nacionalnom prvenstvu, bilo kao trener ili kao igrač.

Gosti iz Bavarske došli su u vodstvo u 35. minuti kada je sjajnu kontru Lewandowskog, Müllera i Riberyja realizirao francuski krilni igrač. Isti igrač poentirao je i za 0:2 u 79. minuti, nakon krasnog duplog pasa s Kimmichom.

Konačnih 3:0 postavio je Rafinha u 89. minuti. Ante Rebić zbog ozljede nije bio u kadru orlova.

Rafinha Bayern München

U uzbudljivoj utakmici punoj preokreta RB Leipzig je na domaćem terenu s 3:2 nadvisio Werder.

Bikovi su rano poveli pogocima Klostermanna (22'.) i Wernera (44'.) te se činilo da bremenska momad nema šanse. No, onda su se pred kraj susreta javili zeleni - u 67. je Kruse smanjio na 2:1 da bi potpuno izjednačenje donio Sargent deset minuta kasnije.

No, ekipa iz Leipziga ipak je došla do sva tri boda jer je u 87. minuti poentirao Bruma.

Važnu pobjedu upisao je Bayer iz Leverkusena koji je na svom travnjaku s 3:1 bio bolji od Herthe te se tako bodovno izjednačio s berlinskom momčadi koja drži osmo mjesto nacionalnog poretka.

Za apotekare su zabijali Voland (6'.) i Havertz (23'. i 49'.), dok je za momčad iz glavnog grada precizan bio Torunarigha (26'.). Tin Jedvaj odigrao je cijeli susret.

Prije odlaska na odmor uspješni su bili i igrači Schalkea koji su s 1:3 slavili u Stuttgartu.

Rudare je u vodstvo doveo Skrzybski u 10. minuti, a onda su mreže mirovale sve do  70. minute kada na sva razlike diže Sane. Švabe se brzo vraćaju pogotkom Gonzaleza šest minuta kasnije, no u 78. konačan rezultat postavlja Kutucu.

Lijevi branič Stuttgarta Borna Sosa, koji se je oporavio od ozljede, ostao je na klupi za pričuve.

U preostale dvije utakmice minimalne gostujuće 1:0 pobjede upisali su Fortuna Düsseldorf kod Hannovera te Freiburg kod Nürnberga.