Vlašić opet zabio! Livaja se tek vratio i opet dobio crveni, huligani bacali Molotovljev koktel!?
N
Vlašić s bijele točke doveo Moskovljane u vodstvo, debi Bistrovića, CSKA ispada, Ajax prošao

Nakon povratka nacionalnih prvenstava, s odmora nam se vratila i Liga prvaka - na rasporedu su bile utakmice 5. kola, a raniji susreti donijeli su dva dvoboja bez momčadi iz liga petice.

Viktoria Plzen je u snježnoj Moskvi na -5 stupnjeva Celzijevih preokrenula vodstvo CSKA te upisala pobjedu slavivši rezultatom 2:1. Česi su se tako bodovno izjednačili s Moskovljanima u borbi za mjesto u šesnaestini finala Europske lige.

Iako je njihov sastav poražen, hrvatski dvojac u redovima crveno-plavih pamtit će ovaj okršaj. Kristijan Bistrović upisao je svoj debi u najelitnijem europskom klupskom natjecanju, dok je Nikola Vlašić zabio svoj treći pogodak u ovogodišnjem izdanju LP-a pogodivši s bijele točke za rano vodstvo domaćina.

No, nastavak je donio preokret te će sastav iz Plzen iz ruske snježne avanture kući ponijesti sva tri boda.

Domaći sastav je od samog početka preuzeo inicijativu u svoje ruke, ali prvu priliku vidjeli smo u trećoj minuti kada je debitant u LP-a Bistrović iz daljine tukao pored vrata.

Moskovljani su svoj dobar ulazak u utakmicu oplodili u 10. minuti. S boka je relativno bezopasno ubacio Fernandes , no nespretnom Petrželi  loptu krade Šenikov . Češki nogometaš ruši 'kradljivca', a sudac Makkelie opravdano pokazuje na bijelu točku.

Siguran realizator najstrože kazne je hrvatski nogometaš Nikola Vlašić koji torpedira loptu u lijeve rašlje za vodstvo domaćina. Bivšem igraču Evertona ovo je treći pogodak u ovosezonskom izdanju najelitnijeg klupskog natjecanja na svijetu.

Samo pet minuta nakon prvog pogotka, moglo je biti i dva nula. Nakon proigravanja Vlašića lijepo je nabacio Fernandes, no Šenikov na drugoj stativi glavom prebacuje vrata.

Novi nalet crveno-plavih zbio se u 18. minuti kada je, nakon blokiranog ubačaja Čalova, češki čuvar mreže Hruška fantastičnom intervencijom zaustavio volej Obljakova .

Nisu ovo bili lijepi trenuci za goste. U 21. minuti Vlašić se izvukao na rub šesnaesterca, lijepo prošao čuvara te poslao 'bombu' malo preko Hruškinih vrata. Sedam minuta nakon Šenikov je promašio stopostotnu priliku! Čalov je presjekao obranu lucidnim dodavanjem, no krilni igrač ruske momčadi tukao je pored gola.

Prvu priliku gosti iz Plzena imali su u 32. minuti kada je iz slobodnog udarca na rubu kaznenog prostora pucao Prochazka . Međutim, Akinfeev je, uz malo truda, izbacio u korner. Starim navikama vratili smo se u 39. minuti - u prilici je bio CSKA, no ubačaj Čalova je blokiran.

Najbolju moguću priliku za izjednačenje Viktoria je dobila u 44. minuti kada je, nakon što je prekršaj napravio Šenikov , nizozemski sudac pokazao na bijelu točku. Ipak, Prochazka nije Vlašić - udarac Čeha brani Akinfeev te CSKA odlazi na predah s minimalnim vodstvom.

U prvoj minuti nadoknade priliku je imao i Hejda , no njegov udarac otišao je 'nebu pod oblake'.

Nakon jedanaest minuta igre u nastavku tragičar iz prvog dijela Prochazka iskupio se za sve svoje 'grijehe' postigavši pogodak za izjednačenje! Reznik je s boka poslao sjajnu prizemnu povratnu loptu, a neprecizni izvođač najstrože kazne iz prvog poluvremena odmjerenim udarcem skinuo je paučinu u kutu ruskih vrata.

U minutama nakon primljenog gola Moskovljani su morali doći do novog vodstva! Najprije je Hruška sjajno ukrotio Vlašićevu bombu, da bi nekoliko minuta kasnije Obljakov propustio pospremiti ubačaj Čalova.

Novu veliku intervenciju češki čuvar mreže upisao je u 71. minuti kada je u situaciji jedan-na-jedan nadmudrio Sigurdssona .

Svi promašaji ruskog sastava na naplatu su došli u 82. minuti kada je precizni ubačaj Hrošovskog u mrežu, za veliki preokret Čeha, pospremio Hejda.

ZSKA Moskau Nikola Vlasic 27112018

U drugom ranijem dvoboju Ajax je promarširao kroz Atenu te 2:0 pobjedom protiv AEK-a osigurao prolazak u nokaut fazu te privremeno zasjeo na čelo skupine.

Kopljanici su večeras slavili dva junaka - Dušana Tadića koji je u samo četiri minute dva puta zatresao grčku mrežu te hrvatskog tragičara Marka Livaju koji je igranjem rukom omogućio amsterdamskoj momčadi da dođe u vodstvo s bijele točke. Pritom je Livaja i isključen! Dakle u prvom susretu nakon povratka jer je bio suspendiran četiri utakmice opet je dobio crveni!?

Dosadno prvo poluvrijeme obilježili su događaji na tribinama - u nastavku huliganskog rata od sinoć , jedan od maloumnika iz redova AEK-ovih navijača zaletio se na gostjući kraj tribina te bacio Molotovljev koktel!?

Jedine prave prilike u prvih 45 minuta imali su kopljanici - u 27. minuti Barkas je zaustavio pokušaj glavom Neresa , da bi tri minute kasnije pokušaj  Schönea iz slobodnjaka preletio malo iznad prečke.

U nastavku su Grci pali u četiri minute, a tragičar je zasigurno hrvatski nogometaš Marko Livaja čije je igranje rukom u kaznenom prostoru u 68. minuti omogućilo Dušanu Tadiću da dovede kopljanike u vodstvo.

U 72. minuti srbijanski napadač je svojim drugim golom dovršio posao, poslao Ajax u nokaut fazu LP-a i barem privremeno doveo amsterdamski sastav na vrh skupine!