Vlašić potopio Real i gurnuo ga u najgoru krizu u zadnjih 11 godina!
cska moscow real madrid - champions league - nikola vlasic - 02102018
Vlašić je zabio nakon 65 sekundi i velike pogreške Kroosa, Modriću pola sata, Real tri utakmice bez gola, Ćoriću ni klupa, hat-trick Džeke

Drugo kolo skupine G Lige prvaka ponudilo je iznenađenje epskih razmjera - CSKA je na moskovskom Lužnjikiju s minimalnih 1:0 nadvisio madridski Real !

Pogodak odluke djelo je Nikole Vlašića nakon samo 65 sekundi igre. Rusi su ostatak susreta odigrali mudro prepustivši posjed los blancosima koji nisu imali znanja niti umijeća da probiju snažan blok domaćina.

Ruku na srce, bijeli nisu imali niti previše sreće - tri puta su zatresli okvir vrata Igora Akinfeeva.

Tako kraljevski klub niti treću utakmicu zaredom nije uspio postići pogodak (Sevilla 0:3, Atletico 0:0) što je prvi takav niz europskog prvaka nakon 2007. godine.

Rusi su susret otvorili na najbolji mogući način - pogotkom nakon samo 65 sekundi igre! A strijelac vodećeg pogotka za CSKA bio je hrvatski nogometaš Nikola Vlašić koji je sjajno iskoristio lošu i nesmotrenu povratnu loptu Kroosa te, u maniri hladnokrvnog strijelca, nadmudrio Navasa za erupciju oduševljenja u Moskvi. Bivšem igraču splitskog Hajduka ovo je drugi pogodak u dva kola ovogodišnje Lige prvaka.

Uz to, pogodak mladog hrvatskog reprezentativca najbrži je pogodak kojeg je Real primio u Ligi prvaka još od 2007. godine kada ih je, nakon samo 10 sekundi, šokirao legendarni Roy Makaay.

Nakon što su poveli, domaći nogometaši nastavili su redati prilike. Najprije je u 14. minuti u blok pucao Čalov, da bi minutu kasnije Černov glavom tukao pored vrata. Prvospomenuti Čalov okušao se nakon prekida u 18. minuti, međutim mlak udarac je bio lak plijen za Navasa.

Prvu naznaku los blancosa vidjeli smo u 22. minuti kada Carvajal tuče visoko preko gola. Dvije minute potom novu priliku za kraljeve imao je Nacho , međutim njegov pokušaj glavom je zaustavljen.

CSKA je otvoreno prepustio posjed lopte gostima, a oni su to iskoristili u 28. minuti kada Casemiro dolazi u dobru poziciju, opasno poteže te trese vratnicu ruskih vrata.

U 36. minuti novu priliku za Madriđane imao je Karim Benzema koji je iz okreta nakon kornera tukao preko vrata.

Što se poluvrijeme bližilo kraju, los blancosi su bivali sve opasniji. Veteran Akinfeev istaknuo se u 39. minuti obranivši pokušaj Carvajala, da bi minutiu kasnije Benzema glavom zatresao gredu!

I u nastavku se nastavila dominacija Lopeteguijevih trupa. U 49. minuti iz daljine je pokušao Asensio , no Akinfeev to brani.

U 58. minuti branitelj naslova je posegnuo za adutima s klupe - umjesto Casemira ušao je Modrić .

Unatoč činjenici što su gotovo cijelo vrijeme imali loptu u svojim nogama, igrači madridskog sastava izgledali su potpuno nesuvislo i bezidejno te opasnijih prigoda pred domaćim vratima nije bilo.

U 74. minuti krivac za vodeći pogodak Toni Kroos pokušao se iskupiti sjajnim udarcem iz daljine, međutim lopta je prošla tik uz vratnicu domaćeg gola. Tri minute kasnije utakmica je mogla biti u potpunosti riješena da Navas nije sjajno obranio pokušaj Bijola.

Zadnjih desetak minuta gledali smo igru na jedan gol u kojoj su Realovci u potpunosti kontrolirali susret, ali bez ikakavih većih opasnosti.

Zlatna prilika za ekipu sa Santiago Bernabeua pojavila se u 90. minuti kada je Mariano glavom pogodio vratnicu te tako zapečatio sudbinu los blancosa na Lužnjikiju.

Na samom kraju susreta posljednju je šansu imao Varane koji je glavom iz blizine promašio vrata. Da završnica ne bi bila dosadna pobrinuo se vratar CSKA Igor Akinfeev zaradivši crveni zbog prigovora u zadnjoj minuti sudačke nadonade.

U drugoj utakmici skupine Roma je na Olimpicu s uvjerljivih 5:0 bila bolja od Viktorije iz Plzena .

Junak pobjede rimske vučice bio je bh. napadač Edin Džeko koji je postigao hat-trick.

Česi su kapitulirali već u trećoj minuti kada Džeko postiže svoj prvi pogodak. Prvi topnik giallorossa povećao je prednost kluba iz vječnog grada u 40. minuti te se s tim rezultatom otišlo na predah.

Nastavak je donio potpuno demoliranje gostiju - u 64. je za tri razlike zabio Turčin  Ünder ,

Poseban trenutak zbio se u 73. minuti kada je Justin Kluivert postao najmlađi Romin strijelac u povijesti Lige prvaka.

Točku na i velikog slavlja momčadi Eusebija di Francesca postavio je Džeko kompletiravši hat-trick u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Dodajmo da kod Rome Ante Ćorić nije bio ni u zapisniku.