Willian zabio i pogodio dvije vratnice, Messi mu oteo slavlje prvim golom Chelseaju!
Osvježeno
Barcelona je prvo poluvrijeme završila bez udarca u okvir Courtoisovog gola! Suarez je tražio penal, ali odmah u sljedećem napadu je Barca zabila

Chelsea i Barcelona su u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na Stamford Bridgeu odigrali 1:1. Bila je to utakmica u kojoj se Conte pokušao poslužiti Mourinhovim receptom - postavljanjem autobusa, ali je i mijenjao taktiku sukladno događanjima na terenu. Barca je krenula opasnije, ali kako se bližio kraj poluvremena, Chelsea je bio sve bolji. Dovoljno govori i činjenica da su plavci u prvom dijelu pogodili dvije vratnice, a Barca nije imala udarca u okvir gola.

Unatoč tome što je lopta više bila u Barcinim nogama, prvi je zaprijetio domaćin. U petoj je minuti udarac iz daljine isprobao Eden Hazard, pokušaj je bio oštar, ali previsok.

Chelsea se uskoro uspio malo razigrati, izborio i korner nakon kojeg je pokušao pucati Rüdiger, ali onda je Messi pokazao koliko može biti opasan. Dobio je loptu na sredini terena pa se slalomom probio do kaznenog prostora i pri tome izbacio dvojicu protivnika - Pedra i Rüdigera. Dodao je desno, a loptu je pred golom uspio zaustaviti Christensen.

Prvu ozbiljniju priliku Barca je imala u 16. minuti, ali Paulinho je loše reagirao nakon Messijeve lopre. Dobio je savršenu loptu na glavu na šest metara od gola, oko njega nije bilo nikoga, ali nije bio precizan.

U 21. je minuti je Barcelona dočekala prvi korner. Umjesto ubačaja, Rakitić je odigrao kratko za Messija, a nakon par dodavanja stigao je i ubačaj na peterac gdje je opasnost očistio Moses.

Prvi je na utakmici požutio Ivan Rakitić koji je u 29. minuti morao srušiti Williana. Brazilac je jurnuo prema kaznenom prostoru, imao je otvoren prostor prema golu i hrvatskom veznjaku nije preostalo ništa drugo nego da napraivi taktički faul. Iz slobodnjaka je pucao Marcos Alonso, ali je Ter Stegen uhvatio loptu.

Da ne planira samo čekati priliku iz kontri, Chelsea je pokazao u 33. minuti kada je Willian zatresao vratnicu! Hazard je promijenio stranu, probio po desnom krilu, a onda dodao Willianu koji je uoči slobodan prostor i odlučio potegnuti s 20 metara. Ter Stegen je uhvaćen na pogrešnoj nozi, ali je lopta završila na lijevoj vratnici.

Ponovno je Willian pogodio vratnicu u 41. minuti! Ovoga puta suprotnu, desnu nakon brzog Chelseajevog napada. Ter Stegen ne bi imao šanse, ispružio se koliko je mogao, ali ne bi uspio zaustaviti loptu da je išla samo malo prema unutrašnjosti gola.

Kako se bližio kraj prvog poluvremena, Chelsea je izgledao sve bolje i opasnije. U 43. minuti je pokušao Hazard iz voleja, ali je otišlo preko gola. Barcelona je prvo poluvrijeme završila bez udarca u okvir gola!

Luis Suarez je u 53. minuti tukao iskosa s desne strane, Courtois je pokrio tu stranu i skinuo bi mu udarac da je išao u okvir gola.

Dugo je Barcelonu pratila sreća, bilo je vrijeme da se otvori i Chelseaju. Dogodilo se to u 62. minuti. Fabregas je izborio korner, a potom ga i izveo. Dodao je kratko Hazardu koji je poslao loptu Wilianu, a on je nakon dvije vratnice uspio pogoditi mrežu! Odlučio se za niski udarac s 20 metara uz lijevu vratnicu. Busquets je zakasnio blokirati, lopta je prošišala pokraj Rakitića i Umtitija i završila u mreži. Willian je za Chelsea u LP postigao devet golova, a čak šest ih je zabio udarcima izvan šesnaesterca!

Chelsea celebrate vs Barcelona

Nakon što je Chelsea poveo, ponovno se povukao, napravio bunker. Eden Hazard, njihov najistureniji igrač je stajao na 30 metara od svog gola. Barci se pritisak na kraju i isplatio. Leo Messi je zabio u 75. minuti.

Samo minutu prije gola Suarez je tražio penal nakon što je pokraj njega bio Rüdiger. Sudac je odmajnuo rukom, a igrače Barcelone to kao da je naljutilo pa su ubacili u višu brzinu i samo su čekali pogrešku Chelseaja. Napravio ju je Christensen koji je izgubio loptu, uzeo ju je Iniesta i dodao prema sredini, natrčao je Messi koji je napokon uspio zabiti gol plavcima u svom devetom pokušaju!

Rezultat se do kraja nije mijenjao, a zanimljivo je da ni jedan trener nije iskoristio sve tri zamjene. Conte je Pedra i Fabregasa zamijenio Moratom i Drinkwaterom, a Valverde je u 63. minuti umjesto Paulinha uveo Vidala, a onda je u nadoknadi izvukao Iniestu i ubacio Gomesa. Rakitić je odigrao 90 minuta.