Srna isključen u nevjerojatnoj završnici, Roma ispustila pobjedu s dva igrača više!
Srna Kluivert Cagliari Roma Serie A
I Lazijeva luda završnica, Napoli uvjerljiv, Rogu 15 minuta, protiv Rome igrali Srna, Pajač (od 66. minute) i Bradarić (do 80.), Ćorić ni u zapisniku

U rijetko viđenoj završinici Roma je ispustila pobjedu na Sardiniji odigravši 2:2 protiv Cagliarija.

Vučica je povela golom Cristantea u 14. minuti pa otišla na odmor s dva gola prednosti nakon što je Kolarov zabio u 41. minuti. No, u nevjerojatnih posljednjih desetak minuta domaćin je ipak došao do boda i to nakon što je u manje od dvije minute sudačke nadoknadio dobio dva crvena kartona i - zabio gol!

Prvo je u 84. smanjio Ionita, zatim je u 90+4. minuti Ceppitelli dobio dva žuta zbog prekršaja i vrijeđanja suca u kojem mu se priključio i Darijo Srna pa je i on - isključen! Da bi na kraju, u 90+5. minuti Sau uspio poravnati!

U nevjerojatnoj utakmici sudjelovala su i tri Hrvata - Srna koji je igrao do isključenja, Bradarić koji je započeo pa izašao u 80. minuti te Pajač koji je ušao s klupe u 65. minuti. Ante Ćorić nije niti doputovao s gostima, kao niti ozlijeđeni Džeko.

U ranije igranom susretu uvjerljivu pobjedu ostvario je Napoli koji je kod kuće s 4:0 pregazio Frosinone. Ancelottijeva momčad povela je preko Zielinskog u 7. minuti, u 40. je zabio Ounas pa u nastavku dva gola pridodao Arkadiusz Milik.

Marko Rog igrao je od 75. minute, a njegov bivši suigrač iz Dinama Filip Benković odigrao je svih 90 minuta u Celticovoj 5:1 pobjedi protiv Kilmarnocka. Napomenimo i kako je Marko Kolar zabio dva gola u remiju svoje Wisle protiv Jagiellonije.

A na kraju nije samo Roma odigrala ludu sudačku nadoknadu, već im se u uzbuđenjima ravnopravno priključio njihov gradski rival! Lazio je na Olimpicu odigrao 2:2 protiv Sampdorije, a u 90+6. minuti imao je pun plijen u svojim rukama...

Gosti su poveli golom 'besmrtnog' Quagliarelle u 21. minuti, a domaćin je izjednačio preko Acerbija u 79. minuti. I kada se činilo da je već sve  gotova - uslijedilo je isključenje Sampdorijinog Bereszynskog u 90+2. minuti pa još dva gola duboko u sudačkoj nadoknadi!

Prvo je Immobile zabio iz penala u 90+6. minuti i izazvao veliko slavlje domaćih navijača uvjerenih u pobjedu, a onda je Saponara u 90+9. izazvao šok i otkinuo dva boda Inzaghijevoj momčadi.

Milan Badelj igrao je do 52. minute.

U Francuskoj je prema najavi odgođeno pet utakmica subotnjeg programa 17. kola Ligue 1 te su odigrana samo dva susreta. Guingamp je kod kuće upisao 1:2 poraz od Amiensa, a Rennes s 2:0 bio bolji od Dijona.