Petarda Bavaraca vratila nadu Kovaču! Fellaini spasio United u nadoknadi
FC Bayern 27112018
Po dva gola Robbena i Lewandowskog, golijada u Lyonu, crveni vragovi u prvoj minuti sudačke nadoknade osigurali nokaut fazu, City bodom do prolaza

Niki Kovaču treba čudo da ostane na klupi Bayerna! A ono se upravo počelo konstruirati - Bavarci su na domaćem terenu s visokih 5:1 pregazili Benficu te tako pokazali da nisu zaboravili igrati brz i efikasan nogomet.

Pobjedi kojom je osigurana nokaut faza najviše su doprinjeli Arjen Robben i Robert Lewandowski s po dva pogotka. Prvi gol Nizozemca bio je posebno sjajan - u nevjerojatnoj solo akciji prošao je po boku te u svom stilu matirao vratara. S druge strane, poljski golgeter proslavio je jubilej zabivši svoj 50. pogodak u najelitnijem klupskom natjecanju na svijetu.

Bavarci su susret otvorili na najbolji mogući način - već u 13. minuti na semaforu Allianz Arene pisalo je 1:0. Strijelac je bio magični Arjen Robben koji je ludom solo kacijom prošao po boku te u svom stilu pogodio rašlje gostiju.

Nakon pola sata igre Nizozemac je zabio i drugi. Kako je to učinio, deplasirano je i pisati - lopta prema unutra i sjajan udarac u rašlje za 30. gol u Ligi prvaka.

Šest minuta nakon drugog, pao je i treći! Na ubacivanje Kimmicha, za svoj 50. pogodak u Ligi prvaka, naklonio se Lewandowski .

Nakon samo 38 sekundi igre u nastavku Benfica je kupila nadu. Za smanjenje rezultata zabuo je Fernandes , igrač koji je u redove Portugalaca ušao na poluvremenu.

Ipak, svoju nadu gostima ubio je poljski golgeter Lewandowski svojim drugim pogotkom u 51. minuti. Petarda je 'pukla' u 77. minuti kada se u listu strijelaca upisaoi Franck Ribery .

Manchester City osigurao je daljnju fazu Lige prvaka odigravši 2:2 na gostovanju kod Lyona.

Građani su se boda domogli vraćajući se dva puta nakon rezultatskog minusa, a jedan od tužnijih ljudi nakon ovakvog raspleta zasigurno će biti dvostruki strijelac za lavove Maxwel Cornet.

Aymeric Laporte Manchester City Lyon Champions League 27112018

Tragičar prvog dijela za domaći sastav zasigurno je Cornet . Francuski igrač je najprije u 29. minuti iz izgledne prilike tukao iznad gola, da bi u 43. minuti zatresao i gredu!

Sve svoje frustracije Cornet je izliječio u 55. minuti sjajno pogodivši s ruba šesnaesterca!

Priliku da ekspresno izjednače građani su imali u 58. minuti kada je udarac glasvom Sergija Agüera odličnom paradom zaustavio Lopes . Ipak, golman Lyona bio je nemoćan pet minuta kasnije kada glavom pogađa Laporte .

Sastav Pepa Guardiole mogao je i do brzinskog preokreta, no situaciju jedan-na-jedan nije iskoristio Sane . Nakon stvaralačke suše u prvom dijelu, nastavak je nadoknadio propušteno.

Devet minuta prije isteka regularnog dijela susreta vodstvo je na stranu Francuza svojim drugim golom vratio Cornet , no samo tri minute kasnije nakon kornera je poravnao  Agüero .

Manchester United minimalnom je pobjedom nad Young Boysima izborio nastavak natjecanja u Ligi prvaka. Junak Old Trafforda je Marouane Fellaini koji je spasio crvene vragove pogodivši za pobjedu u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Mirnu večer navijačima crvenog dijela Manchestera mogao je donijeti Rashford već u 5. minuti, no njegov udarac prohujao je iznad vrata. Engleski napadač nije se proslavio niti u nastavku prvog dijela - u 14. minuti njegov pokušaj brani Von Ballmoos, da bi 12 minuta nakon član gordog albiona tukao neprecizno pored vrata.

Do kraja poluvremena neprecizni za United bili su Fred pa ponovno Rashford, a najveću priliku za goste promašio je Sow .

U nastavku su se redale prilike za sastav Josea Mourinha, no pogodaka nije bilo sve do 91. minute kada asistenciju Lukakua sjajno koristi Fellaini. Belgijac je odmjereno pogodio kut vrata i u delirij bacio crveni dio Manchestera.