Atletico pritusnuo, Barca odgovorila - Messi ponovno nezaustavljiv!
Rojiblancosi teško savladali Espanyol i došli Kataloncima u egal, no blaugrana se brzo odvojila, Griezmann jubilaran, humanitarni navijači Betisa

Vikend prije Božića Španjolci su iskoristili kako bi odigrali 17. kolo - posljednje prije kratke zimske pauze.

Na blagdanski odmor kao prva će, s tri boda prednosti ispred madridskog Atletica, otići Barcelona. Rojiblancosi su dli sve od sebe da ne bude tako - u ranijem terminu su teškom mukom s minimalnih 1:0 savldali Espanyol.

Atletico Madrid 22122018

Čovjek odluke na Wandi Metropolitano ponovno je bio Antoinne Griezmann koji je u 56. minuti realizirao njastrožu kaznu. Čarobnom Farncuzu to je bio jubilarni 200. pogodak u profesionalnoj karijeri. Nikola Kalinić igrao je do 65. minute.

No, Katalonce nije bilo briga za Griezmanna i njegove rekorde. Iako pod određenim pritiskom, bez ikakvih problema su na Nou Campu s rutinskih 2:0 pobijedili Celtu Vigo.

Ponovno je blistao Lionel Messi - nezaustavljivi Argentinac svojim je lucidnim dodavanjem pokrenuo akciju za vodeći pogodak Dembelea u 10. minuti. U zadnjoj minuti prvog dijela Barcina desetka iskoristila je proigravanje Albe te lakoćom matirala gostujućeg vratara za lagano slavlje blaugrane.

Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret u sastavu Ernesta Valverdea.

U 'terminu ručka' Betis i Eibar odigrali su 1:1, a utakmicu je obilježio humanitarni potez seviljskih navijača. Pristalice zeleno-bijelih u poluvremenu su zasule teren plišanim igračkama koje su pokupljene te će biti podijeljene djeci u potrebi.

U posljednjoj utakmici večeri Athletic Bilbao je na domaćem ternu odigrao 1:1 s Valladolidom