Barcelona rutinski s trećeligašem, hat-trick kapetana Rakitića!
Osvježeno
GETTY IMAGES
Hrvatski reprezentativac odigrao je odličnu partiju u uzvratu šesnaestine finala Kupa. Namjestio prva tri pogotka i onda izašao na poluvremenu

Ivan Rakitić premijerno je bio kapetan Barcelone i odmah - upisao hat-trick u 4:1 pobjedi nad Leonesom u uzvratu šesnaestine finala Kupa (1:0 za Barcu u prvom dvoboju). Doduše, nije Raketa ostvario onaj konvencionalni hat-trick, nije zabio tri pogotka, ali je namjestio prva tri gola svoje momčadi.

Prvo je u 18. minuti asistirao El Haddadiju koji je načeo trećeligaša, zatim je u 26. minuti proigrao Denisa Suareza, ovaj povukao nekoliko metara i fantastično pogodio donji lijevi kut Leonese, a svoj je hat-trick asistencija kompletirao u 43. kad je ubacio i pronašao Malcoma koji glavom zabija za 3:0.

Trener Ernesto Valverde odlučio je da je 45 minuta bilo sasvim dovoljno za hrvatskog veznjaka pa ga je na poluvremenu ostavio u svlačionici.

Ivan Rakitić je nakon Jamesa Rodrigueza prvi prvoligaški igrač koji je u utakmici Kupa kralja triput asistirao. Kolumbijac je to napravio 2016. godine, a zanimljivo - isto protiv Cultural Leonesa.

U nastavku je Leonesa smanjila preko Senea u 54., ali je Denis Suarez svojim drugim golom (70.) postavio konačnih 4:1.

Vrlo raspucan bio je Villarreal, žuta podmornica osam je puta torpedirala Almeriju (8:0) uz čak četiri pogotka Ekambija pa je s ukupnih 11:3 izborila osminu finala

Ostali rezultati: Real Sociedad - Celta Vigo 2:0 (ukupno 3:1), Sevilla - Villanovense 1:0 (1:0), Valladolid - Mallorca 2:1 (4:2).